Home / MotoGP / Suzuki chciałoby mieć zespół satelicki na sezon 2018

Suzuki chciałoby mieć zespół satelicki na sezon 2018

Suzuki

Zespół Suzuki planuje w niedalekiej przyszłości wystawianie zespołu satelickiego. Nie stanie się to na pewno w 2017 roku, ale już sezon 2018 jest tym, w który japoński producent będzie celować. Davide Brivio mówi o wielkich nakładach pracy, jakie musiałoby ponieść Suzuki, które nie ma w swojej historii zespołów prywatnych.

Już na przyszły sezon mówiło się o tym, że zespół LCR może przesiąść się na maszyny Suzuki oraz zakontraktować Johanna Zarco. Jak się jednak okazało, były to tylko pogłoski, które nie okazały się prawdą. W MotoGP włodarze serii chcieliby modelu, że każdy producent wystawia maszyny satelickie. Na razie Suzuki oraz Aprilia tego nie robią. KTM także będzie mieć tylko fabryczną ekipę.

„To jeden z naszych celów. Chcielibyśmy mieć więcej motocyklu w stawce, ale dla Suzuki to nie jest łatwe, bo nie mamy doświadczenia z zespołami satelickimi. Nasze zasoby w MotoGP są w pełni dedykowane zespołowi fabrycznemu. Bardzo ciężko jest zorganizować strukturę, obsługującą więcej motocykli w stawce.” – powiedział Davide Brivio.

„Potrzeba nam więcej ludzi, większej załogi, musielibyśmy się przeorganizować. Mamy nadzieję popracować nad tym w trakcie sezonu 2017, tak by mieć coś – o ile to będzie możliwe – na rok 2018. To jeden z naszych celów, ale nie mogę powiedzieć teraz, kiedy uda nam się go osiągnąć.” – dodał Brivio.

Źródło: autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Oznaczałoby to, że jakiś zespół musiałby porzucić Ducati/Hondę (bo Herve raczej zostanie). Oprócz LCR, mówiło się także o Pramacu, więc może oni? Wcale nie wykluczałbym też Aspara.

  2. A moze cos nowego? byloby ciekawei

  3. Może kobiecy zespół satelicki? ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,463 sek