Home / MotoGP / Suzuki chciałoby mieć zespół satelicki na sezon 2018

Suzuki chciałoby mieć zespół satelicki na sezon 2018

Suzuki

Zespół Suzuki planuje w niedalekiej przyszłości wystawianie zespołu satelickiego. Nie stanie się to na pewno w 2017 roku, ale już sezon 2018 jest tym, w który japoński producent będzie celować. Davide Brivio mówi o wielkich nakładach pracy, jakie musiałoby ponieść Suzuki, które nie ma w swojej historii zespołów prywatnych.

Już na przyszły sezon mówiło się o tym, że zespół LCR może przesiąść się na maszyny Suzuki oraz zakontraktować Johanna Zarco. Jak się jednak okazało, były to tylko pogłoski, które nie okazały się prawdą. W MotoGP włodarze serii chcieliby modelu, że każdy producent wystawia maszyny satelickie. Na razie Suzuki oraz Aprilia tego nie robią. KTM także będzie mieć tylko fabryczną ekipę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“To jeden z naszych celów. Chcielibyśmy mieć więcej motocyklu w stawce, ale dla Suzuki to nie jest łatwe, bo nie mamy doświadczenia z zespołami satelickimi. Nasze zasoby w MotoGP są w pełni dedykowane zespołowi fabrycznemu. Bardzo ciężko jest zorganizować strukturę, obsługującą więcej motocykli w stawce.” – powiedział Davide Brivio.

“Potrzeba nam więcej ludzi, większej załogi, musielibyśmy się przeorganizować. Mamy nadzieję popracować nad tym w trakcie sezonu 2017, tak by mieć coś – o ile to będzie możliwe – na rok 2018. To jeden z naszych celów, ale nie mogę powiedzieć teraz, kiedy uda nam się go osiągnąć.” – dodał Brivio.

Źródło: autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Oznaczałoby to, że jakiś zespół musiałby porzucić Ducati/Hondę (bo Herve raczej zostanie). Oprócz LCR, mówiło się także o Pramacu, więc może oni? Wcale nie wykluczałbym też Aspara.

  2. A moze cos nowego? byloby ciekawei

  3. Może kobiecy zespół satelicki? ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,510 sek