Home / MotoGP / Suzuki już bez przywilejów na 2019 rok

Suzuki już bez przywilejów na 2019 rok

Po podium Andrei Iannone, Suzuki w końcu dobiło do 6 punktów koncesji, co oznacza, że na sezon 2019 oraz resztę sezonu 2018 utraci swoje przywileje, które mają jeszcze Aprilia i KTM.

Sukces Włocha w GP Aragonii to kolejne podium Suzuki, które wraca do dobrej formy po słabym sezonie 2017. Przypomnijmy, że japońska ekipa mogła korzystać z większej liczby dni testowych, nieograniczonych możliwości testowania oraz modyfikowania silnika, a także większą liczbę jednostek napędowych na sezon. Mogła też wystawić sześć dzikich kart, a nie tylko trzy na sezon.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W 2019 roku już tak nie będzie, a Suzuki będzie jeździło na zasadach takich, jakie mają Honda, Ducati i Yamaha, a więc wiodące stajnie w stawce. Dodatkowo, w końcówce sezonu 2018 Suzuki nie będzie już mogło testować do woli – od minionego grand prix do końca roku ma już tylko pięć dostępnych dni testowych.

Wszystko przez to, że Suzuki zebrało sześć oczek koncesji. Przyznawane są 3 punkty za zwycięstwo (tego Suzuki nie udało się wywalczyć), 2 za drugie miejsce (Alex Rins w Assen) oraz 1 za trzecie miejsce (Iannone zdobywał je aż trzykrotnie, plus raz Rins).

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Jedna jaskółka wiosny nie czyni a dwa to to że ten który wylatuje z zespołu dał im podium, życzę Suzie większych sukcesów i lepszych kierowców szkoda że MV od nich odszedł może faktycznie był by wstanie rozwinąć projekt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 0,555 sek