Home / MotoGP / Suzuki po sukcesach, straci ulgi techniczne w MotoGP 2017

Suzuki po sukcesach, straci ulgi techniczne w MotoGP 2017

maverick-vinales

Po kolejnym podium Mavericka Vinalesa w tym sezonie, Suzuki straci koncesje techniczne ustalone przez MotoGP, i od przyszłego sezonu będzie rywalizować na takich samych zasadach jak Yamaha, Honda czy Ducati. W 2017 roku tylko Aprilia i nowy producent – KTM będą mogli korzystać z ulg technicznych w najwyższej klasie GP.

Ustępstwa dotyczą głównie silników, do tej pory Suzuki miało ich do dyspozycji 9. w sezonie – od przyszłego roku będzie to tylko 7. silników (tak samo jak Yamaha, Honda i Ducati ma obecnie). Poza tym “zamrożony” zostanie rozwój silników w sezonie oraz ograniczone testy zawodników.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Punkty tzw. koncesjonowane zdobywane są za zajęte miejsca na podium: Vinales w tym roku wygrał 1. wyścig (3 punkty) oraz trzykrotnie stawał na 3. miejscu podium (3x 1 punkt), co dało 6 pkt. (limit, po którym traci się “ulgi”) dla Suzuki w tym sezonie i jest jednoznaczne ze straceniem koncesji technicznych od początku sezonu w 2017 roku.

Vinales przechodzi w przyszłym sezonie do Yamahy, ale Suzuki po jego sukcesach w tym roku straciło kilka “przywilejów” – na tą chwilę Suzuki zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji producentów, za Ducati, Yamahą, i zajmującą pierwsze miejsce Hondą.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Kuba Owsianowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,398 sek