Home / MotoGP / Vinales po testach w USA już na nowym podwoziu?

Vinales po testach w USA już na nowym podwoziu?

Maverick Vinales

Zespół Suzuki po wyścigu o GP Ameryk pozostał na torze w Austin i odbył prywatne testy. Maverick Vinales i Aleix Espargaro, którzy świetnie spisali się, zajmując czwarte i piąte miejsce, porównywali stare podwozie z zeszłego sezonu, które wciąż jest przez nich wykorzystywane w weekendach grand prix, z nowym, którego okazjonalnie dosiadał do tej pory jedynie #41.

“Porównywaliśmy stare podwozie z nowym i jesteśmy zaskoczeni, ponieważ wygląda na to, że tutaj to nowe okazało się trochę lepsze. Teraz chciałbym się zabić!” – żartował Maverick Vinales.

Młody Hiszpan dodał też, że nowe podwozie, niewykorzystywane w wyścigach, nie zmieniło się od testów. “Phillip Island i Katar mają wiele zmian kierunku jazdy. Tutaj jest tylko jedno takie miejsce.” – wyjaśniał różnice.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Zawsze czułem się mocny w szybkich zakrętach, jak w sektorze #1, ale potem, gdy mamy mocne dohamowania w sektorze 3 czy 4, pojawiają się problemy. Na nowym podwoziu motocykl zatrzymuje się szybciej i na dohamowaniach mogę skręcać nieco lepiej. To był nasz słaby punkt przez cały weekend. Jeśli poprawimy to podwozie, to rozważymy jego wykorzystanie w Jerez.”

“W piątek damy szanse obu wersjom motocykla.” – zakończył Hiszpan.

Aleix Espargaro jeździł już z nowym podwoziem w Katarze. “Teraz miałem lepsze odczucia w zakrętach. Nie jest to wielka różnica, ale w MotoGP trzy dziesiąte sekundy mogą oznaczać brak awansu do kolejnej części kwalifikacji. Dobrze więc popracować także nad tą wersją.” – powiedział.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

Zamierzasz oglądać serię MotoE?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,444 sek