Home / MotoGP / Suzuki wyklucza utworzenie satelickiego zespołu w 2020 roku

Suzuki wyklucza utworzenie satelickiego zespołu w 2020 roku

Szef Suzuki w MotoGP Davide Brivio przyznał, że nie jest prawdopodobnie utworzenie zespołu satelickiego w przyszłym roku. Suzuki obok Aprilii jest już jedyną ekipą bez drugiego zespołu.

W rozmowie z motorsport.com powiedział: “Zespół satelicki to coś, co nie wydarzy się przed 2021 rokiem. Rozmawiamy z fabryką, aby mieć wszystko ustalone na poziomie logistycznym i materiałowym, aby móc wystawić dwa dodatkowe motocykle, ale sprawy posuwają się powoli.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Obecnie niemal wszystkie zespoły prywatne są mocno związane z fabrykami. LCR, Tech3, Pramac i SRT to zespoły, wystawiające motocykle ze wsparciem fabrycznym. Avintia to jedyny zespół nieco luźniej związany z Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Szkoda. Myślę, że na obecnym rozwoju przydałyby im się jeszcze dwie maszyny w stawce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
169 zapytań w 0,555 sek