Home / MotoGP / Suzuki zadowolone po testach na Misano

Suzuki zadowolone po testach na Misano

Po Grand Prix San Marino zespoły klasy królewskiej odbyły jednodniowe testy, natomiast Suzuki MotoGP Test Team zagościł tam na bardzo intensywne trzy dni. Czas spędzony na Misano World Circuit Marco Simoncelli poświęcili na testowanie nowych podzespołów, które mają pomóc w powrocie do MotoGP w sezonie 2015.

Podczas dni spędzonych na Misano, testowi kierowcy – Randy De Puniet i Nobuatsu Aoki pokonali ponad 200 okrążeń toru, co przekłada się na niecałe 900 kilometrów toru położonego na Riwierze Rimini. Starano się znaleźć jak najlepsze ustawienia bazowe i jak najlepszy kierunek dla przyszłotygodniowych testów, które odbędą się na Mugello.

Jak do tej pory, zastosowano nowe owiewki mające poprawić maksymalną prędkość, silnik w nowej specyfikacji (ze zwiększonym momentem obrotowym i współpracujący z nową elektroniką dla poprawy hamowania silnikiem i kontroli trakcji), a także nową ramę.

Chociaż początkowo zespół miał małe problemy związane z brakiem przyczepności tylnej opony, jak i również podczas hamowania, to w miarę podnoszenia się temperatury – zarówno w suchych jak i mokrych warunkach, sytuacja poprawiała się. Dzięki temu zespół zebrał wiele cennych danych i jest teraz bardzo pozytywnie nastawiony przed kolejnymi testami na Mugello.

„Jestem bardzo zadowolony, ponieważ usprawniliśmy nasz motocykl podczas testów. Zarówno przyczepność tylnej opony jak i stabilność podczas hamowania poprawiły się. Dużo pracowaliśmy również nad kontrolą trakcji, aby dostosować ją do nowej specyfikacji silnika. Byliśmy w stanie utrzymywać również dobre tempo na zużytych oponach – co jest bardzo ważne, a pod koniec testów w znacznym stopniu poprawiliśmy jeszcze zachowanie motocykla w zakrętach.” – powiedział Randy De Puniet, kierowca testowy zespołu.

„Teraz ważne jest, że jedziemy na Mugello, gdzie możemy kontynuować prace nad wszystkimi słabymi punktami i  poprawiać je jak tylko jesteśmy w stanie. Jestem bardzo ciekawy jak zadziała tam kontrola podnoszenia przedniego koła i hamowania silnikiem, ponieważ mamy do tego kilka ciekawych regulacji. Dzięki temu, że kolejne testy są tak szybko, utrzymuje to dobre tempo rozwoju programu Suzuki MotoGP Test Team.”  – zakończył swoją wypowiedź #14.

AUTOR: migal

komentarze 2

  1. Ja bym sb znalazł lepszym kierowców testowych…

  2. Melandri będzie bez moto po wycofaniu się BMW, Johny Rea też czeka na okazje :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 1,537 sek