Home / MotoGP / Świetny sezon dla włoskich zawodników w MotoGP

Świetny sezon dla włoskich zawodników w MotoGP

1322036

W pełni włoskie podium w MotoGP na torze Silverstone potwierdza wspaniałą passę włoskich zawodników w królewskiej klasie. Poniżej kilka ciekawostek potwierdzających ich wysoką formę.

Valentino Rossi wygrywał w tym sezonie już 4 razy. Jest to największa liczba zwycięstw dla włochów od sezonu 2009, w którym 6 razy na najwyższym stopniu podium stawał Valentino Rossi a raz Andrea Dovizioso.

Wyścig na Silverstone był drugim wyścigiem MotoGP w sezonie, który zakończył się całkowicie włoskim podium. W tym roku miało to także miejsce podczas rundy w Katarze. Wcześniej nie zdarzyło się to od wyścigu na Motegi w 2006 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czterech różnych włoskich zawodników stawało na podium w MotoGP podczas tego roku. Ostatni raz miało to miejsce w sezonie 2005 kiedy na podium stawali Valentino Rossi, Marco Melandri, Max Biaggi i Loris Capirossi.

Po 12 wyścigach w MotoGP włosi stawali już 20 razy na podium. Lepszy wynik zanotowali aż 9 lat temu kiedy na koniec sezonu zaliczyli 25 miejsc na podium (Rossi-10, Capirossi-8, Melandri-7).

Valentino Rossi, Andrea Dovizioso i Andrea Iannone to zawodnicy którzy zdobywali pole position. W królewskiej kategorii nie zdarzyło się to od 2003 roku kiedy trzech włoskich zawodników startowało z pierwszego pola. Wtedy byli to Valentino Rossi, Max Biaggi oraz Loris Capirossi.

Można śmiało powiedzieć, że sezon 2015 dla Włochów jest bardzo udany.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Aleksander Bala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,457 sek