Home / Moto2 / Moto3 / Syahrin ma wrócić do Moto2 z zespołem Angel Nieto

Syahrin ma wrócić do Moto2 z zespołem Angel Nieto

Hafizh Syahrin na pewno za rok będzie ścigał się w serii Moto2 – Malezyjczyk nie ma jeszcze w kieszeni kontraktu, ale jego zdaniem, ma on zostać podpisany być może jeszcze w ten weekend.

Wcześniej wydawało się, że Hafizh Syahrin wróci do pośredniej kategorii i będzie jeździł w ekipie Petronasa, ale nie było tam dla niego miejsca. Trafi za to do zespołu Angel Nieto, w miejsce Jake’a Dixona.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Podpisaliśmy wstępną umowę, a nie ostateczny kontrakt. Prawdopodobnie zrobimy to w ten weekend. Więc wracam do Moto2 i będzie to nie zupełnie nowe wyzwanie, ale wyzwanie związane z nowym silnikiem.” – powiedział.

“Chciałbym zrobić to tak samo jak (Tom) Luthi – zawsze walczyć o TOP5 i o podium, i być w walce o mistrzostwo w czołowej piątce. Dwukrotnie byłem w czołowej 10 w Moto2. Nie mówię, że to będzie łatwy rok, ale mam już doświadczenie w MotoGP i z moją formą wierzę, że sprostam wyzwaniu.” – dodał. “Jestem zadowolony, bo wciąż jestem w mistrzostwach. Chcę jak najszybciej wrócić do MotoGP.”

Na razie nie wiadomo, z jakich motocykli będzie korzystać zespół Angel Nieto w przyszłym roku. Nie będą już dostępne maszyny KTM, więc pozostanie Kalex lub Speed Up. Syahrina w składzie Tech3 KTM w MotoGP zastąpi Brad Binder.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Niby na Wikipedii jest podany Speed Up przy zespole Aspara, ale na razie oficjalnego potwierdzenia brak. Choć patrząc na to jak radzą sobie Navarro i DiGia to przejście na ten motocykl wydaje się dobrym posunięciem.

  2. Co za gnojki, przecież byli dogadani z Dixonem… Mam nadzieję, że będą mieli same awarie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
111 zapytań w 0,461 sek