Home / MotoGP / Syahrin wymienia braki motocykla KTM

Syahrin wymienia braki motocykla KTM

Zdaniem Hafizha Syahrina, zespół Tech3 KTM nie dysponuje na razie motocyklem, mogącym umożliwiać walkę o takie pozycje jak w minionym sezonie, jeszcze we współpracy z Yamahą. Zarówno Malezyjczyk jak i debiutujący w stawce MotoGP Miguel Oliveira na testach zamykali stawkę. Do najlepszych Syahrin tracił aż 2,5s.

„W tym momencie jesteśmy dość wolni od środka zakrętu do wyjścia z niego. Mocno kręci się koło, nie mamy trakcji. To dlatego trudno jest poprawiać nasze czasy i utrzymywać tempo. Mam nadzieję, że fabryka może zrobić coś z zawieszeniem, a może zainstalować jakieś skrzydełka aero, ponieważ w tym momencie nie mamy ich, by utrzymywały przód na ziemi.” – powiedział Hafizh Syahrin.

„Moje odczucia nie są zbyt dobre, aby być wystarczająco szybkim. Musimy coś znaleźć, aby mieć dobrą szybkość na wyjściach. Silnik był dobry, podwozie również bardzo dobre, ale musimy zrobić niewielkie zmiany w podwoziu, skrzydełkach, a także usztywnić wahacz, aby poprawić sytuację. Szybkość na wejściu w zakręty jest podobna, ale tracimy na wyjściach. Nie chodzi o moc silnika, ale tracimy wiele. Potrzeba nam więcej przyczepności.” – dodał zawodnik z Malezji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Stojący na czele zespołu Tech3 Herve Poncharal nie chce na razie wyznaczać żadnych konkretnych celów swoim zawodnikom. Zdaje sobie sprawę, że będzie mieć jednego debiutanta, jednego zawodnika z zaledwie rocznym doświadczeniem, i zupełnie nową dla siebie maszynę.

„Nasze oczekiwania są takie, że musimy dać Miguelowi wszystko czego potrzebuje, by zrozumieć MotoGP, by walczyć z innymi debiutantami. Przeskakuje do byłej ekipy Zarco, ma ona duże doświadczenie w MotoGP. Oczywiście my też dopiero odkrywamy tę maszynę, ale jest w dobrym położeniu. Oczekuję, że jego forma będzie rosła.” – powiedział Poncharal.

„W innej sytuacji jest Syahrin. Był pod dużą presją w Buriram (na testach przedsezonowych) i wiedział, jak pojechać szybko, nie rozbić się. Zrobił to perfekcyjnie. Dla mnie nie było możliwości, aby nie pojechać z nim kolejnego sezonu, ponieważ to co dla nas zrobił było fantastyczne. Musieliśmy mu to wynagrodzić. On też mówił, że chce zostać, niezależnie od tego, na jakim motocyklu.” – dodał szef zespołu.

Źródło: motorsport.com
Fot. Tech3 KTM

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,226 sek