Home / MotoGP / Szef MotoGP chciałby wyścigu w Indiach

Szef MotoGP chciałby wyścigu w Indiach

Rossi

Szef Dorny, stojącej na czele MotoGP – Carmelo Ezpeleta – przyznał, że w niedługim czasie chciałby wyścigu w kraju, który jest drugim rynkiem motocyklowym świata – Indiach. Miałoby to się stać w najbliższych latach.

W Indiach ścigała się już Formuła 1, na nowo powstałym torze Buddh International Circuit, położonym nieopodal New Delhi. Grand prix rozgrywano tam w latach 2011 – 2013.

Ezpeleta jest pewien, że MotoGP byłoby atrakcyjniejsze niż Formuła 1 i nie podzieliłoby jej losów – F1 z powodu problemów finansowych i prawnych na razie w Indiach zostało zawieszone.

Kliknij, aby pominąć reklamy
„To co innego, Formuła 1 ma inny poziom aspiracji. Motocykle są w Indiach bardzo popularne i są wiele bliższe zwyczajnym ludziom. Musimy się tu skupić na kilku sprawach, takich jak brak lokalnego promotora. Ale koszt organizacji wyścigu MotoGP jest mniejszy niż wyścigu Formuły 1. Mamy już też producenta w Moto3 – Mahindrę.” – powiedział Ezpeleta w wywiadzie dla Reuters.

Ezpeleta uważa też, że Indie musiałyby mieć swojego zawodnika. „Z tego właśnie powodu mamy serię dla młodych talentów w Azji.” – dodał Ezpeleta. Konkurencja jest jednak silna: „Mamy wiele próśb o wyścig MotoGP na całym świecie, zwłaszcza w Azji. Jesteśmy w trakcie rozmów z różnymi państwami.”

Indie próbowały już gościć serię World Superbike – serię, której także patronuje Dorna – ale z logistycznych powodów wycofano się z tego pomysłu.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. GP Poland to by dopiero było. Tylko tor trzeba i zawodnik by sie przydał…

  2. Narazie możemy tylko po „polach” w WRC pojeździć ale zawsze to coś:/ Jak MotoGP zacznie się ścigać po szutrach będziemy mieli szanse;) choć Marquez i podobni jemu jeżdżą bokami jakby po szutrze;)

  3. Ja bym chciał np. księżyca na patyku, ale jakoś się nie doczekałem, trudno.

    Jutro się testy zaczynają, dziewczynki i chłopcy, może ktoś nie wiedział to przypominam.

  4. Seep co masz na mysli z WRC ? WRC na mazurach to jeden z najwspanialszych eventów w motorsporcie w Polsce :-) w Indiach jeździ więcej motocykli niż w Europie więc napewno runda cieszyła by się dużym zainteresowaniem, gorzej z torem który jest…poprostu nudny :-(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
181 zapytań w 1,544 sek