Home / MotoGP / Szef Tech 3 chce dla Zarco nowego motocykla Yamahy

Szef Tech 3 chce dla Zarco nowego motocykla Yamahy

Herve Poncharal, stojący na czele zespołu Tech 3, chciałby aby jego zawodnik Johann Zarco w przyszłym sezonie występował w MotoGP na nowej maszynie Yamahy, takiej jaką jeździć będą zawodnicy fabrycznej ekipy – Maverick Vinales i Valentino Rossi. Yamaha póki co nie poinformowała, jaką maszynę przeznaczy dla swojego zespołu satelickiego. Po testach w Malezji wiemy jedynie nieoficjalnie, że nowy motocykl będzie bazował na konstrukcji z 2016, a nie 2017 roku.

“Jasne jest, że dla nas, i dla samego zawodnika to byłoby naprawdę dobre. Ale byłoby dobre również dla samej Yamahy. W Moto2 siła Kalexa opierała się na tym, że mieli tylu zawodników, że mogli od nich uzyskiwać wiele informacji i w lepszy oraz szybszy sposób rozwijać motocykl.” – powiedział o pomyśle nowego motocykla dla Zarco Herve Poncharal.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Dla mnie jasne jest, że jeśli masz w stawce trzech zawodników, to otrzymujesz w konsekwencji więcej danych (niż mając dwóch). A Johann nie jest już debiutantem. To czołowy zawodnik MotoGP. Nabrał doświadczenia, ma swoje odczucia i wiedzę techniczną. Jego uwagi są bardzo dobre.” – dodał szef zespołu Tech 3 Yamahy w wywiadzie dla motogp.com. “Byłoby dobre, gdyby mógłby otrzymać fabryczne wsparcie ze strony Yamahy, ale w taki czy inny sposób, będzie wspierany w 2018 roku.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy zawodnicy MotoGP powinni mieć odgórny zakaz jazdy na crossie?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Jestem jak najbardziej za. I niech się znowu zacznie… ale to mogłoby w końcu dać odpowiedź na pytanie kto jest lepszy ;) Jestem nawet skłonna przymknąć oko na to, że to Yamaha i trzymać kciuki za Zarco w walce o tytuł ;) To dopiero byłby sezon. A poza tym niech mają równe szanse się wykazać i walczyć o kontrakty na kolejny.

  2. Pomysł pierwsza klasa !!! Ale jak znam życie chyba bez szans na powodzenie. Zarco jednak będzie niebezpieczny nawet na gorszej maszynie. To mega talent.

  3. Fajnie by było, swoją postawą w tym roku zasłużył na to. Myślę, że mając taki sam sprzęt mógłby nawet zagrozić fabrycznym zawodnikom Yamahy.

  4. Ja chciałbym natomiast zobaczyć Zarco w KTM’ie – choć to nierealne. Chciałbym widzieć jak uciera nochale markom z top 3.
    Zdobycie mistrzostwa na motocyklu marki co to dopiero drugi lub trzeci sezon wystawia motocykl to jest coś a nie wchodzenie w buty po kimś.
    Czekanie na to, że ktoś na emeryturę przejdzie żeby miejsce zwolnić – taka trochę zapchaj dziura.
    Szkoda, że KTM nie ma zawodników poziomu mistrzowskiego, no ale może czekają na chłopaków z moto2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 0,484 sek