Home / MotoGP / Szykuje się zmiana kolejności wyścigów?

Szykuje się zmiana kolejności wyścigów?

Jak ujawnia motorcyclenews.com, niektóre z fabrycznych zespołów starają się przeforsować zmianę w kolejności poszczególnych sesji w harmonogramie weekendu. Zmiany mogłyby wejść w życie w przyszłym roku. W gronie tych ekip jest Yamaha. Lin Jarvis po weekendzie w GP Aragonii wypowiedział się na temat harmonogramu.

Powodem chęci zmian ma być różna kolejność wyjazdu na tor poszczególnych klas w różne dni weekendu. Wyścig MotoGP odbywa się tuż po wyścigu Moto2, na nawierzchni, która “przyjęła” już warstwę gumy z opon stosunkowo mocnych motocykli pośredniej klasy. Z kolei we wcześniejsze dni – piątek i sobotę – królewska klasa jeździ przed Moto2, a tylko po Moto3, gdy gumy na asfalcie jest mniej.

“To tylko moja osobista opinia, ale to trochę dziwne, że przez cały weekend jeździmy w pewnym formacie, a potem w niedzielę go odwracamy. Uważam, że powinniśmy przynajmniej mieć taki sam format przez cały weekend – ułożony w jedną lub drugą stronę.” – powiedział Lin Jarvis z Yamahy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“To jest zależne od czasu antenowego w telewizji i wielu innych czynników, ale dlaczego mamy taką różnicę w dzień wyścigu? Jako osoba, która nie jest inżynierem, mogę powiedzieć że dochodzi nam dodatkowy czynnik, którego nie musielibyśmy brać pod uwagę. W teorii MotoGP jest bardziej skomplikowane i potrzeba nam więcej czasu na ustawienia, ale może powinniśmy przemyśleć czy faktycznie dzisiaj wciąż tak jest.”

Rozwiązania takiej sytuacji mogłyby być dwa. Pierwsze z nich to zamiana kolejności sesji treningowych Moto2 i Moto3, tak aby to Moto2 było pierwszą kategorią na torze, a Moto3 ostatnią. Drugi sposób to zmiana kolejności wyścigów. Obecnie (choć są wyjątki), MotoGP jeździ jako ostatnie. Aby ustandaryzować harmonogram, wyścig Moto2 musiałby odbywać się na sam koniec, po MotoGP.

Źródło: motorcyclenews.com
Fot. Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Czyli Jarvis w końcu zidentyfikował główny problem Yamahy! :D

  2. Bardzo możliwe. dostosowac treningi bym wolal bo wyscig moto gp w niedziele powinien byc deserem,wisienka na torcie

  3. W Katarze treningi i kwalifikacje były po kolei od najniższej kategorii do MotoGP. Takie rozwiązanie powinni dać na każdą rundę, bo po kwalifikacjach MotoGP odechciewa się treningu Moto2.

  4. to teraz to już w ogóle poplątałeś :D :P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 0,609 sek