Home / MotoGP / Takumi Takahashi zadebiutuje w MotoGP podczas GP Japonii

Takumi Takahashi zadebiutuje w MotoGP podczas GP Japonii

Takumi Takahashi

Tester Hondy – Takumi Takahashi – w przyszłym miesiącu po raz pierwszy pojedzie w cyklu MotoGP. Motocykl dla niego wystawi HRC w ramach dzikiej karty na GP Japonii. Honda decyduje się na taki krok po raz pierwszy od 2011 roku.

Takahashi startuje w cyklu All Japan Road Race, ma również na koncie trzy zwycięstwa w prestiżowym Suzuka 8 Hours. “Jesteśmy szczęśliwi, że Takumi będzie mógł nabrać praktycznego doświadczenia jako zawodnik MotoGP z dziką kartą. To dorastająca “młoda strzelba” jako zawodnik testowy i mam nadzieję, że będzie w stanie zademonstrować swoje umiejętności poprzez dobry wyścig przed domowymi fanami.” – powiedział Shuhei Nakamoto z Hondy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Wiele razy brałem udział w testach MotoGP i mogłem na własne oczy zobaczyć poziom czołowych zawodnków. Jestem bardzo podekscytowany możliwością startu w wyścigu MotoGP i chciałbym za to podziękować HRC. Dam z siebie wszystko, by spełnić oczekiwania.” – dodał sam zawodnik.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,379 sek