Home / MotoGP / Tamada i Edwards, twarzą w twarz podczas Suzuka 8 Hour

Tamada i Edwards, twarzą w twarz podczas Suzuka 8 Hour

Dwóch zawodników klasy MotoGP, Makoto Tamada i Colin Edwards, w przyszły weekend wystąpią w zawodach Suzuka 8 Hour, jednej z najważniejszych konkurencji wytrwałości na świecie. Japoński zawodnik team’u Konica Minolta Honda wystąpi na torze SuzuDwóch zawodników klasy MotoGP, Makoto Tamada i Colin Edwards, w przyszły weekend wystąpią w zawodach Suzuka 8 Hour, jednej z najważniejszych konkurencji wytrwałości na świecie. Japoński zawodnik team’u Konica Minolta Honda wystąpi na torze Suzuka w zespole Seven Stars 11 Team razem z innym Japończykiem — Tadayuki Okadą, jeżdżąc na Hondzie CBR1000RR. Natomiast Colin Edwards wystąpi na Yamasze YZF-R1 razem z Noriyuki Hagą w zespole Yamaha Blue Racing Team. Ostatni raz zespół Yamahy triumfował w wyścigu Suzuka 8 Hour w 1996 roku.

Aktualny lider BSB Ryuichi Kiyonari miał współzawodniczyć z zawodnikiem klasy 250cc – Yuki Takahashi, ale niestety Japoński jeździec złamał w ubiegłym tygodniu na torze Suzuka lewe przedramię. W związku z tym Humangest Racing wymyślił inny skład na Suzuka 8 Hours. Kolega z drużyny Kiyonari’ego w Bennetts Superbikes, Karl Harris stał się jego partnerem podczas zawodów na torze Suzuka.

Weekend Suzuka 8 Hour zaczyna się w czwartek 27 lipca, wolną praktyką dla wszystkich zespołów. Kwalifikacje mają miejsce w piątek (28 lipca — dziś). Zespoły są podzielone na dwie grupy ze względu na to, żeby zmniejszyć jak najbardziej liczbę zawodników na torze. Są dwie sesje, dla każdego zawodnika, z każdego zespołu. W ten sposób treningi zakończą się dopiero w nocy.

W sobotę odbędzie się Suzuka 4 Hour dla motocykli o pojemności 600cc , mających za sobą podwójnie niebezpieczny Etap Specialny, walcząc o Super Pole dla najlepszego zespołu. Na koniec dnia odbędzie się 8 Hours Eve Festival.

Start wyścigu Suzuka 8 Hour odbędzie się 30 lipca (niedziela) o godzinie 11:30, po sesji warm-up. Po tych wszystkich, miejmy nadzieję, emocjonujących wydarzeniach odbędą się różne atrakcje, imprezy itp.

W sumie podczas zawodów na torze Suzuka wystartuje 84 zespołów, które będą się ścigać w sześciu klasach (Superbike, SuperProduction, SuperStock, Japoński Superbike oraz XX Formuła 1 i 2), reprezentując sześciu producentów motocykli (Suzuki, Yamaha, Kawasaki, Honda, BMW i Ducati) tak dobrze jak tylko będą potrafić.

Każdy z zespołów będzie się starać uzyskać lepszy rezultat w Suzuce niż dotychczas. Czy im się to uda? Odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania poznamy już niebawem.

źródło: motogp.com

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,363 sek