Home / MotoGP / Team Ducati wyrusza na przedostatnią walkę o punkty

Team Ducati wyrusza na przedostatnią walkę o punkty

Wśród zawodników, tor Phillip Island jest jednym z najbardziej popularnych w kalendarzu MotoGP, w dużej części ze względu na swoje widowiskowe położenie. Leżący w pobliżu cieśniny Bass, oferuje wiele różnych typów zakrętów, choć najlepiej znany jest z emocjonujących szybkich łuków.

W przeszłości zespół Ducati zaliczył cztery zwycięstwa w Grand Prix Australii, a obecni obaj zawodnicy odnosili tam także wielkie sukcesy. Valentino Rossi zgromadził w Australii pięć zwycięstw i sześć razy stawał na niższych stopniach podium. Z kolei Nicky Hayden wywalczył na Wyspie Filipa dwa pole position, trzy miejsca na podium i rekord okrążenia, ustanowiony w 2008 roku.
Phillip Island słynie również ze zróżnicowanych i bardzo często trudnych warunków atmosferycznych, a prognozy wskazują, że takich właśnie możemy się spodziewać podczas nadchodzącego weekendu.

Valentino Rossi
“Phillip Island to fantastyczny tor, ponieważ jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Jest bardzo szybki i leży w pobliżu oceanu, który otwiera się przed tobą pod koniec głównej prostej, ma zakręty które różnią się między sobą prędkością ich pokonywania i nachyleniem.
To jest tor, w którym zawodnik musi się zakochać.
Jazda tutaj motocyklem GP to wspaniała zabawa, ale w zeszłym roku przeżyliśmy tu bardzo trudny weekend, więc musimy bardzo się starać, aby w tym było lepiej. Ponadto prognozy wskazują, że będzie deszcz i zimno, więc spodziewamy się trudnych warunków. Będziemy naprawdę musieli dać z siebie wszystko.”

Nicky Hayden
“Phillip Island to wspaniałe Grand Prix, jedno z najlepszych.
Tor jest bardzo szybki i płynny, miałem tam dobre wyniki w przeszłości. Bardzo mi się tam podoba: atmosfera, szybkie zakręty i fakt, że jeździ się w lewo.
Mamy też dużo do zrobienia. Podoba mi się nowe podwozie, ale nadszedł czas, aby poprawić je jeszcze bardziej. Chcemy również dowiedzieć się jak odzyskać przewagę, którą mieliśmy w deszczu i sądząc po prognozach, możemy mieć szansę popracować nad tym w Australii. “

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 0,480 sek