Home / MotoGP / Tech 3 Yamaha ma już skład na 2018 rok

Tech 3 Yamaha ma już skład na 2018 rok

Po bardzo interesującym weekendzie na Mugello, jesteśmy Wam winni jedną, bardzo istotną informację ze świata MotoGP: otóż skład zespołu Tech 3 Yamahy jest już skompletowany na przyszły rok. Francuska ekipa satelicka podczas GP Włoch przedłużyła bowiem kontrakt z Jonasem Folgerem na 2018 rok i Niemiec będzie jeździł razem z Johannem Zarco także i w przyszłym sezonie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Skład złożony z absolutnych debiutantów w MotoGP jak na razie spisuje się naprawdę przyzwoicie. Folger odstaje nieco jeśli chodzi o pozycje od Zarco, ale ukończył wszystkie wyścigi i we wszystkich zapunktował. Dzięki temu zajmuje dziewiątą pozycję w klasyfikacji generalnej. To dla ekipy Tech 3 wystarczające wyniki, by dać mu szansę w kolejnym sezonie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. I dobrze że zostawili. Piękny pstryczek w nos dla Suzuki, które dało Zarco potestować tylko po to żeby wziąć do ekipy kogoś innego. O ile jeszcze Rinsa można zrozumieć (niespodziewane kontuzje, co zaczęło się równie niespodziewanie bo już podczas testów posezonowych w Walencji) to Iannone mocno zawodzi.

    Inna sprawa, że może jednak Yamaha się zastanowi i da wsparcie fabryczne dla Zarco. Folgera natomiast porównałbym do Bradleya Smitha sprzed dwóch lat – w czołówce nie jest, ale regularnie kończy w punktach i jakoś szczególnie nie odstaje od fabrycznych kierowców.

  2. Zarco – OK dobry ruch. Folger – błąd. Powinni powalczyć o Morbidellego. Mieli by dwóch fighterów w drużynie a tak jest jeden zawodnik i jeden tester.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
127 zapytań w 0,455 sek