Home / MotoGP / Tech3 straci wsparcie Red Bulla?

Tech3 straci wsparcie Red Bulla?

Bardzo prawdopodobne jest, że w przyszłym roku z owiewek motocykli KTM zespołu Tech3 znikną loga Red Bulla. Francuska ekipa od zawsze dawna jest z producentami energetyków – w czasie współpracy z Yamahą była to konkurencja – Monster Energy. Teraz może być inaczej.

Red Bull reorganizuje bowiem swoje zaangażowanie w MotoGP, stąd możliwa decyzja o zaprzestaniu sponsorowania satelickiego zespołu KTM. Zamiast tego większe wsparcie ma zostać udzielone Hondzie, która może zakończyć długoletnią współpracę z Repsolem – gigant paliwowy ma w ten sposób zareagować na trudne czasy na rynku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Szef Tech3 – Herve Poncharal – nie obawia się utraty sponsora, bagatelizując temat komentarzami, że największym kłopotem będzie konieczność przemalowania motocykli i ciężarówek. Faktem jest, że zespół radzi sobie w tym roku doskonale: wygrał wyścig, po raz pierwszy w długim czasie obecności w MotoGP. Motocykl KTM umożliwia walkę o czołowe pozycje. Nie powinno być problemu ze znalezieniem „zastępstwa” w postaci innego sponsora.

Co z Red Bullem? Już teraz jest on sponsorem fabrycznego zespołu KTM (i to się nie zmieni), a także wnosi około 30% do budżetu Repsol Hondy, w dodatku jest osobistym sponsorem Marca Marqueza. Hiszpan wróci do rywalizacji pod koniec tego, lub na początku przyszłego roku i zapewne znowu będzie faworytem do zdobycia tytułu mistrza świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Może Leopard albo Rich Energy się skuszą na wejście?:)
    Dla Tech3 to trochę przykra sprawa. Natomiast jeśli mają lepiej skonstruowane umowy niż za czasów Monstera w Yamasze, to tego braku Red Bulla nawet nie odczują.

    • A myślę że raczej nie, głównie dla tego że Tech3 pełni obecnie rolę satelickiego zespołu KTM i jakoś nie wierzę że KTM by się na to zgodził bo jak to by wyglądało skoro juniorzy KTM którego sponsorem tytularnym jest Red Bull jeżdzili by w barwach Leoparda czy Rich Energy to raz a dwa że jak napisałeś nie będą w zasadzie potrzebowali sponsorów skoro są właściwie juniorskim zespołem KTM

  2. Alpha Tauri? :) Ale nie ma na to szans, skoro RedBull nie chce płacić Tech3.

  3. Ja tam jednak obstawiam że zostanie tak jak jest, bo nie chce mi się wierzyć że Repsol zakończy współprace z Hondą

  4. Jak Repsol zakończy wsparcie Hondy, to bez Red Bulla mogą zniknąć z rynku. Myślę, że Tech3 będzie miał odzieżowego sponsora. Trzeba pamiętać, że oni obecnie dają im koło 1,5mln euro. Dla Red Bulla to grosze. Dużo więcej kasy idzie do Repsola ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,628 sek