Home / MotoGP / Tempo Hondy na mokrym torze martwi Rossiego

Tempo Hondy na mokrym torze martwi Rossiego

Valentino Rossi przyznał, że nieco “przeraził” się gdy zobaczył, jak na mokrym torze w Hiszpanii poradzili sobie zawodnicy na motocyklach Hondy. Zawodnicy na RCV213V dominowali w obu sesjach, zostawiając rywali Yamahy z tyłu. Dwukrotnie najszybszy był Dani Pedrosa, a za nim – Cal Crutchlow oraz Jack Miller.

Najlepszym z zawodników na maszynie Yamahy był Maverick Vinales, który stracił aż 0.9s, co dało dziesiątą pozycję. Rossi był o sześć pozycji niżej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Mam nieco obaw po porannym treningu, ponieważ było całkiem mokro, a my potrzebujemy nieco kilometrów w takich warunkach na tym nowym motocyklu. Mieliśmy trochę problemów, nie znaleźliśmy dobrych ustawień – w motocyklu z 2016 roku na mokrym wszystko było bardziej naturalne i łatwiejsze.” – powiedział. “Nie byłem dostatecznie szybki.”

“Problemy są nieco zbliżone do tych, jakie mieliśmy na suchym torze. Nie jestem w stanie wystarczająco szybko wejść w zakręt, a poza tym koło obraca się bardzo podczas przyspieszania. Osiągi Hondy nieco nas zasmuciły, ponieważ już w Argentynie na mokrym torze znajdowali coś więcej niż my. Rok temu gdy było mokro, to ja byłem bardzo szybki, a Hondy były w opałach. W tym roku to Hondy są bardzo szybkie, a Yamaha ma problemy. Musimy znaleźć balans na deszcz.” – dodał lider klasyfikacji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Powiedziałbym, że narzeka albo szuka wymówki, ale Rossi tylko “mówi jak jest”. bo gdyby to powiedział inny zawodnik … ;)

  2. czyli w naszych obecnych warunkach 46 na Bieszczadzkich winklach raczej by wymiękł ! ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 0,449 sek