Home / MotoGP / Testy MotoGP na torze Mugello

Testy MotoGP na torze Mugello

cal+cruthlow+ducati+mugello+test+motogp+2014

Zawodnicy fabrycznego teamu Ducati Andrea Dovizioso i Cal Crutchlow testowali wczoraj na torze Mugello. Na włoskim obiekcie obecny był również Andea Iannone z Pramac Ducati.

Najlepszy czas ustanowił Dovizioso – 1:47.9 sekundy. Rok temu podczas wyścigu o Grand Prix Włoch zajął 5. pozycję, a najlepszy czas jednego okrążenia wynosił 1:48.7 sek.

„Zawsze ważne jest, aby przeprowadzić testy przed wyścigiem w Mugello,” powiedział Andrea, który pokonał 67 okrążeń. „Próbowaliśmy kilka nowych ustawień motocykla. To było ciekawe, nic rewolucyjnego, ale na pewno, jak każde testy, pomogą w dalszym rozwoju maszyny.”

„Miałem dobry czas, ale kiedy nie ma większości rywali, nie stanowi to jakiegoś ważnego porównania. W każdym razie jesteśmy szybsi niż rok temu. Pod koniec dnia miałem upadek w 4 zakręcie, kiedy to straciłem przód motocykla. Na szczęście nic mi się nie stało, ale czuję się z tym źle i że moi mechanicy będą mieli teraz więcej pracy, ponieważ jutro udajemy się do Francji.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Crutchlow skupił się na testowaniu systemu hamowania, po tym jak w Jerez był zmuszony wycofać się po przegrzaniu płynu hamulcowego w jego Desmosedici. Zdjęcie (powyżej) przedstawia dodatkowy system chłodzenia przedniego hamulca, zastosowany na motocyklu Anglika.

Na torze testował również Max Baggi, który dosiadał Aprilii ART. Włoski producent motocykli ma wrócić do klasy MotoGP w 2016 roku.

„Max jest ważną częścią historii marki Aprilia. Jest także niezwykłym kierowcą, który chciał wypróbować nasz motocykl ART, który będzie podstawą do tworzonego prototypu MotoGP,” komentuje nowy szef wyścigowy Aprilii Romano Albesiano.

Wg portalu GPOne.com, Baggi uzyskał wynik w okolicach 1:53 sek.

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 2,341 sek