Home / MotoGP / Testy MotoGP przed sezonem 2023 ruszą w Malezji

Testy MotoGP przed sezonem 2023 ruszą w Malezji

Organizatorzy MotoGP podali terminy w których odbywać się będą testy przedsezonowe przed sezonem 2023. Przypomijmy, że największa zmiana dotknie start sezonu: wyścig na otwarcie odbędzie się nie w Katarze, a w Portugalii. Sezon ruszy też nieco później niż zwykle.

Po raz drugi z rzędu zawodnicy będa testowali tylko przez pięć dni. Testy będą podzielone na dwie tury. Pierwsze trzydniowe testy odbędą się w Malezji na torze Sepang, w dniach 10-12 lutego, a poprzedzi je trzydniowy shakedown dla testerów i debiutantów na tym samym obiekcie w dniach 5-7 lutego.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Później zawodnicy będą już testować w Europie: w dniach 11-12 marca odbędą się testy na torze Portimao w Portugalii. Na tym samym obiekcie rozpocznie się nowy sezon 2023 w MotoGP, w dniach 24-26 marca. Nie zanosi się na żadne zmiany wyścigów w kalendarzu. GP Finlandii niemal na pewno się nie odbędzie z powodu bankructwa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
179 zapytań w 2,505 sek