Home / MotoGP / Testy MotoGP – Sepang II, dzień 4: Nowe opony Michelin powodem serii wypadków

Testy MotoGP – Sepang II, dzień 4: Nowe opony Michelin powodem serii wypadków

PA1647977.0008

Czwarty dzień kolejnych testów przedsezonowych na torze Sepang w kategorii MotoGP upłynął pod znakiem testów nowych opon Michelin. I choć żadnych oficjalnych wyników nie poznamy z powodu wymogów kontraktowych z firmą Bridgestone, wiemy, że testy nie przebiegły bezproblemowo, bowiem kilku zawodników zaliczyło groźne upadki.

Wywrotki zaliczali dziś Aleix Espargaro (Suzuki), Jack Miller (Honda), Jorge Lorenzo (Yamaha) i Andrea Dovizioso (Ducati), w prawym zakręcie nr 3 lub lewym nr 5. W tym drugim takie incydenty zdarzały się już wcześniej.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Michelin po testach oświadczył, że seria wypadków była spowodowana różną przyczepnością przedniej i tylnej opony. Problem stanowiła zwłaszcza przednia opona. Nieoficjalnie mówi się, że żaden z zawodników nie przekroczył bariery 2 minut, a większość ustanawiała czasy na poziomie 2min 1s.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,365 sek