Home / MotoGP / Testy na Estoril odwołane!

Testy na Estoril odwołane!

Z powodu złych warunków atmosferycznych testy, które miały się dziś odbyć na torze Estoril, zostały odwołane. Oznacza to, ze na pierwsze oficjalne próby w trakcie sezonu zawodnicy klasy MotoGP będą musieli jeszcze nieco poczekać.

Już od nocy nad portugalskim obiektem mocno padało, a sytuacja nie zmieniła się dziś rano. Do tego wszystkie pojawiła się mgła, a jazda w takich warunkach byłaby po prostu niebezpieczna. Włodarze Motocyklowych Mistrzostw Świata zdecydowali się więc odwołać dzisiejsze próby.

Prawdopodobnie zawodnicy dodatkowo dostaną dzień testów po innym Grand Prix, aczkolwiek data i lokalizacja pozostają wciąż nieznane.

Podczas dzisiejszego dnia na wiele liczyło zwłaszcza Ducati oraz Yamaha. Producent z Bolonii miał sprawdzić nową jednostkę napędową, która oferowałaby zawodnikom gładsze dostarczanie mocy. Silnik do M1-ki miałby być natomiast nieco mocniejszy.

Ducati już potwierdziło, że Valentino Rossi i Nicky Hayden pojawią się za to na torze Mugello po rundzie na Le Mans. Na włoskim obiekcie testować oni będą przez trzy dni, od 22 do 24 maja.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,397 sek