Home / Moto2 / Moto3 / Tom Luthi wróci do Moto2!

Tom Luthi wróci do Moto2!

Tom Luthi, który w MotoGP nie zdobył w tym roku choćby jednego punktu, powróci w przyszłym sezonie do pośredniej klasy, w której spędził aż 11 lat, zostając wicemistrzem świata w 2016 roku. Szwajcar słabo poradził sobie z adaptacją do motocykla Honda RC213V.

Marc VDS niemal na pewno wycofa się z MotoGP przed sezonem 2019. Luthi przez chwilę był łączony z zastąpieniem jeszcze słabiej spisującego się Xaviera Simeona w Avintii Ducati. Teraz wiemy jednak, że do tego nie dojdzie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Luthi podpisał już bowiem kontrakt z zespołem Intact GP, gdzie zastąpi Xaviego Vierge, mając za partnera zespołowego Marcela Schrottera. Vierge zostanie partnerem Alexa Marqueza w składzie Marc VDS w Moto2.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Chciałem go bardzo zobaczyć w SBK, trochę żałuję.
    Ale może być ciekawym wyznacznikiem w Moto2 dla młodszych zawodników :)

  2. Bez sensu. Powinien pogodzić się z faktem, że jest już za stary na GP Moto2. Pora na WSBK. To samo tyczy się Pasiniego i Corsiego. ;)

  3. Szkoda, że WSBK jest tak mało potężne. Gdyby wszyscy producenci podobnie angażowali się w tą serię to byłoby więcej możliwości dla takich zawodników jak Luthi, który potrafi jeździć, ale w MotoGP nie miał żadnych szans, a w Moto2 już raczej nic wielkiego nie osiągnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 1,617 sek