Home / MotoGP / Torn Racing Team – sprawozdanie z prezentacji

Torn Racing Team – sprawozdanie z prezentacji

Wczoraj, podczas targów Motocykl Expo 2006 (które zakończą się dziś) w hali Centrum Expo XXI można było zobaczyć prezentację jednego z najbardziej profesjonalnych zespołów motocyklowych powstających w Polsce. Torn Racing Team w skład którego wchodWczoraj, podczas targów Motocykl Expo 2006 (które zakończą się dziś) w hali Centrum Expo XXI można było zobaczyć prezentację jednego z najbardziej profesjonalnych zespołów motocyklowych powstających w Polsce. Torn Racing Team w skład którego wchodzą: Olaf „Evil” Popanda (Rookie 600 – Kawasaki ZX 6RR), Marek „Marko” Szwarc (Superbike – ZX 10R), Paweł Szkopek (Stocksport 1000 – ZX 10R) i Tomasz Pukmiel (Superstock 600 – ZX 6R), wczoraj w pełnej okazałości zaprezentowali się przed tłumnie zgromadzoną publicznością.

Prezentacja zaczęła się od krótkiego filmu pokazującego wszystkich zawodników z nowego teamu (link do filmu znajdziecie tutaj, 300MB, 3:55 min), oraz kilka akcji z zimowych testów na torze w Rijece i Misano.
Czekające na scenie cztery motocykle „rozgrzewały” stojące obok hostessy i po kilku minutach „zieloni gladiatorzy” dosiadali już swoich rumaków, a śliczne dziewczyny odsunęły się na bok. Maciej Zientarski, znany raczej z rodzinnej pasji do samochodów, poprowadził prezentację mającą na celu rozszyfrowania zamiarów nowopowstałego teamu.

Można było się dowiedzieć kilku ciekawostek, a chyba największą z nich była współpraca z TVP1. Dzięki niej, w tym sezonie będziemy mogli dowiedzieć się podczas wiadomości sportowych chociażby wyników jakie uzyskali zawodnicy podczas każdej z rund WMMP.

Kolejną ciekawostką jest fakt, iż inny sponsor – Alpinestars, uszył specjalnie dla nich cztery kombinezony, po jednym dla każdego zawodnika.
Główny sponsor ekipy jeżdżącej na motocyklach marki Kawasaki – Torn, firma zajmująca się technologiami informatycznymi, wyposażyła motocykl Marka Szwarca w system telemetrii dostarczony przez Dyno Tech, którego nie powstydził by się nawet zespół z serii World Superbike.
Dzięki strategicznemu sponsorowi będzie także możliwość śledzenia na żywo(!!) w internecie jak radzą sobie na torze zawodnicy, a wszystko to dzięki małym kamerom zamontowanym na ich motocyklach.

Po krótkich wypowiedziach zawodników przyszedł czas na wręczenie przybyłym kibicom upominków zespołu Torn Racing Team.

Na stoisku Probike Kawasaki, gdzie pośród maszyn Kawasaki przechadzali się również główni bohaterowie spotkania, zawsze było tłoczno. Można było także porozmawiać z zawodnikami i zrobić sobie kilka pamiątkowych zdjęć.

Widać, że w tym sezonie zaczyna się coś dziać na polskiej scenie motocyklowej. Być może jeszcze kilka takich drużyn, drobne zainteresowanie telewizji i sponsorów, oraz kilka sukcesów Polaków na arenie światowej i być może Mistrzostwa Polski staną się dobrym sprawdzianem przed przejściem do wymarzonej przez wielu zawodników kategorii MotoGP!

Oficjalna strona teamu: www.racing.torn.com.pl

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,390 sek