Home / MotoGP / Tylko fabryczny zespół Yamahy w 2023 roku

Tylko fabryczny zespół Yamahy w 2023 roku

Lin Jarvis potwierdził, że Yamaha w 2023 roku skupi się wyłącznie na prowadzeniu zespołu fabrycznego i w ten sposób w stawce zobaczymy tylko dwie maszyny M1. Przypomnijmy, że Aprilia ogłosiła porozumienie się z ekipą RNF i zespół Razlana Razaliego będzie pierwszym „satelitą” Aprilii w MotoGP.

Jarvis przyznał, że był zaskoczony decyzją ekipy RNF i wczorajszym ogłoszeniem Aprilii. „To nie jest idealna sytuacja. Yamaha miała zespół satelicki odkąd pamiętam – zawsze były to więcej niż dwa motocykle w stawce.” – powiedział.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Oczywiście, nigdy nie jest miło kończyć jakąś współpracę. Obecna kończy się z końcem tego roku i do tego czasu będziemy partnerem dla zespołu RNF.” – dodał. Nie było realnej alternatywy w postaci innego zespołu, który mógłby zostać „satelitą” Yamahy. Dopiero z końcem 2023 roku kończą się niektóre umowy między zespołami a producentami.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Yamaha sobie spokoj ie poradzi a nawet dla nich to lepiej pod kątem danych analitycznych.
    Heh. A kiedy petronas odchodził i pisalem, że widze koniec satelickiej yamahy to mnie zwyzywaliscie za glupie brednie. I co ?! Teraz tym poziom mogę śmiać sie prosto w twarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,255 sek