Home / MotoGP / Umowa Kataru przedłużona aż do 2031 roku

Umowa Kataru przedłużona aż do 2031 roku

Wyścig o GP Kataru na torze Losail będzie odbywał się co najmniej do 2031 roku. Dzisiaj doszło do przedłużenia kontraktu. Na torze Losail wyścigi MotoGP odbywają się od 2004 roku, otwierając sezon od 2007 roku. Wcześniej działo się to na torze Jerez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Od 2008 roku Katar natomiast jest rundą, gdzie odbywa się jedyny w kalendarzu nocny wyścig. Obecny kontrakt wygasał w 2026 roku, a więc przedłużono go o pięć lat.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Szczerze mówiąc, nie mam nic przeciwko. Z ostatnich 5 edycji cztery oglądało się z ogromną frajdą.

  2. Mimo że ten wyścig odbywa się dzięki petrodolarom to nie mam nic przeciwko. Wyścigi są tutaj ciekawe, sporo się dzieje, a i nocny wyścig na rozpoczęcie sezonu ma swój klimat. Czuć, że rozpoczyna się nowy sezon, coś innego, jakaś odmiana.

  3. Mi ten tor się nie podoba. trybuny są tak daleko, że ma się wrażenie, że ścigają się po pustym torze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 2,322 sek