Home / MotoGP / Upadki Crutchlowa kosztują za dużo? Cecchinello zaprzecza

Upadki Crutchlowa kosztują za dużo? Cecchinello zaprzecza

Cal Crutchlow, który dla ekipy LCR Hondy startuje od 2015 roku, w kilku sezonach wyróżniał się największą liczbą upadków. Brytyjczyk, który dał satelickiej ekipie trzy zwycięstwa oraz wiele miejsc na podium, na bezpośredni kontrakt z Hondą, ma również do dyspozycji fabryczna specyfikację motocykla.

Jak utrzymuje szef ekipy LCR Hondy – Luccio Cecchinello – zespół i tak ma przeznaczony spory budżet na naprawę lub wymianę zniszczonych elementów motocykla – i kwota ta mieści się w granicach miliona dolarów. Zdaniem Włocha wyniki Crutchlowa i tak wychodzą “na plus”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Upadki się zdarzają i musimy mieć zarezerwowany budżet w zakresie między 600 tys. a 1 mln dolarów. To mnóstwo pieniędzy, ale to część tej roboty. Cal to wyjątkowy i szczery facet. Jest tak szczery, że czasem stwarza problemy dyplomatyczne w kontaktach z Hondą czy Michelinem!” – śmieje się Luccio Cechinello.

Źródło: morebikes.co.uk

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Taki drugi kubica motogp

  2. Tylko ze ten kubica ma “wyniki” nie najgorsze i czasem walczy z czolowka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 0,391 sek