Home / MotoGP / Utrzymanie Lorenzo kluczowe dla Yamahy

Utrzymanie Lorenzo kluczowe dla Yamahy

Lorenzo, Jarvis

Szef Yamahy Lin Jarvis w wywiadzie dla motorsport.com przyznał, że priorytetem dla japońskiego producenta będzie zatrzymanie na kolejne lata Jorge Lorenzo, któremu kończy się umowa już po sezonie 2016. Podobny kontrakt ma również Valentino Rossi.

I o ile Jarvis sądzi, że przedłużenie współpracy z Włochem to tylko kwestia woli samego zawodnika, to z Jorge Lorenzo jest nieco inaczej. Hiszpan jest od pewnego czasu kuszony przez Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Valentino musi zdecydować, jak długo chce się jeszcze ścigać. W przypadku Jorge, on zawsze dawał jasno do zrozumienia, że chce dalej startować z Yamahą, a nawet zakończyć tu karierę. Ale musimy też mieć na uwadze, że Ducati złożyło Jorge bardzo kuszącą ofertę, co może nieco zmieniać postać rzeczy. Odnowienie z nim umowy to priorytet.” – powiedział Jarvis.

Jarvis został też zapytany, jak Yamaha zamierza zająć się chłodnymi relacjami obu zawodników. Odpowiedział, że kluczowe będzie trzymanie nerwów na wodzy.

“Ważna jest szczerość i uczciwość. Trzeba mówić o rzeczach tak jak one wyglądają, wyrażać opinie bez owijania w bawełnę i słuchać innych z odpowiednim nastawieniem do siebie. Można się nie zgadzać, ale przynajmniej w ten sposób powinno się znać opinię drugiej strony.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Moglby sie troche zdziwic jak Ianonne by go objechal w paru wyscigach i dopiero bylo by strzelanie fochow. Po za tym predzej widze powrot Stonera niz jazde JL na Ducati.

  2. Spokojnie. Lorenzo dobrze wie że jest nr.1 w Yamasze i motocykl jest robiony dokładnie pod jego styl jazdy. Na innej maszynie ciężko byłoby mu osiągać podobne wyniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 0,507 sek