Home / MotoGP / Valentino Rossi: Dzisiejszy dzień był trudny

Valentino Rossi: Dzisiejszy dzień był trudny

Marc Marquez i Valentino Rossi

“The Doctor” zakończył pierwszy dzień treningów przed GPKataru na odległej dziewiątej pozycji tracąc do lidera 0.881 sekundy.

Trudny początek na Losail dla Włocha spowodowany jest brakiem przyczepności tylnej opony. Takie same problemy trapiły Rossiego podczas zimowych testów właśnie na obiekcie w Katarze. “Dzisiejszy dzień był trudny. Nie byłem szybki na pojedyńczym kółku co rzutowało także na moje tempo. Próbowaliśmy rozwiązać problem z przyczepnością tylnej opony, ale zniszczyliśmy bardzo szybko gumę na samym początku.”

Dziewięciokrotny mistrz świata zaznaczył, że jest to kwestia ustawień, ponieważ Lorenzo zakończył dzień na czwartej pozycji, a jego strata do Marqueza wyniosła 0.417 sekundy. “Wygląda na to, że musimy popracować nad ustawieniami, ponieważ Jorge był w stanie utrzymywać lepsze tempo. To jest dobra wiadomość, ponieważ pokazuje, że YZF-M1 może być konkurencyjna, ale Honda nadal ma przewagę.” – kontynuował Włoch.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Problemy ze zużyciem opon komplikują bardzo mocno sytuację Rossiego. Wydaje się, że tempo w czasie wyścigu będzie oscylowało w przedziale 1:55, a Włoch nie przejechał ani jednego poniżej bariery 1:56.000. Marquez przejechał tempem wyścigowym aż sześć okrążeń. Pedrosa zaś tylko dwa, podczas gdy Lorenzo siedem kółek.

Valentino musi podczas następnych treningów wziąć się razem z ekipą mocno do pracy. “Niestety, dzisiaj mieliśmy tylko jeden wolny trening. Teraz musimy sprawdzić zebrane dane i czekać do jutra, aby wprowadzić zmiany.” – zakończył 36-latek.

Źródło: crash.net

AUTOR: matix33

Studiuje, jeździ na motocyklach, ogląda MotoGP, jeździ na motocyklach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 0,431 sek