Home / MotoGP / Valentino Rossi już w domu

Valentino Rossi już w domu

W sobotni poranek Valentino Rossi został wypisany ze szpitala. Włoch wraca więc do domu i będzie przygotowywał się do rozpoczęcia rehabilitacji, która ma umożliwić jak najszybszy powrót na tor. Lekarz, który operował złamaną nogę #46 przyznał, że prawdopodobnie przerwa będzie musiała potrwać 30-40 dni, z możliwością jej przedłużenia, gdyby proces dochodzenia do zdrowia nie przebiegał idealnie. Operacja przebiegła bez żadnych komplikacji.

Rossi jest czwarty w klasyfikacji generalnej i prawdopodobnie opuści dwa wyścigi MotoGP. Sprawi to, że strata do czołówki może się zdecydowanie powiększyć, przez co nie będzie już możliwe powalczenie o kolejny tytuł mistrzowski, chyba że inni zawodnicy z topu mieliby duże problemy w zdobywaniu punktów, czego oczywiście nie życzymy. Na razie 38-latek będzie musiał odpoczywać.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Spędziłem dobrą noc, przespaną, i dziś rano czułem się dobrze. Lekarze złożyli mi wizytę i dali pozwolenie na powrót do domu, gdzie będzie mi się odpoczywać nawet lepiej. Jak tylko będzie to możliwe, rozpocznę rehabilitację i zobaczymy, jak będzie reagowało moje ciało, a potem będziemy podejmowali decyzje. Tak jak mówiłem wczoraj, zrobię wszystko, by wrócić najszybciej jak to możliwe.” – powiedział Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: gpupdate.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 0,466 sek