Home / MotoGP / Valentino Rossi najlepszy w kwalifikacjach GP Wielkiej Brytanii

Valentino Rossi najlepszy w kwalifikacjach GP Wielkiej Brytanii

Włoch Valentino Rossi ustanowił nowy rekord okrążenia na torze Donington Park w Wielkiej Brytanii i po raz piąty w tym sezonie wywalczył Pole Position. Czas Valentino to: 1’27.857 sec. i jest on leWłoch Valentino Rossi ustanowił nowy rekord okrążenia na torze Donington Park w Wielkiej Brytanii i po raz piąty w tym sezonie wywalczył Pole Position. Czas Valentino to: 1’27.857 sec. i jest on lepszy od ubiegłorocznego czasu Rossiego o 0.833 sec.

“Teraz wszyscy czekają i wierzą że jutro w czasie wyścigu będzie lepsza pogoda. Wczoraj z powodu pogody straciliśmy masę czasu, ale dziś było już trochę lepiej. Temperatura wzrosła.” powiedział Rossi. “Jazda tutaj zawsze sprawia mi ogromną przyjemność. Motocykla również spisuje się wyśmienicie. Zdołałem poprawić mój najlepszy czas z ubiegłego roku o blisko sekundę. Ciągle jednak pozostaje parę rzeczy do poprawienia. Myślę jednak że czeka nas dobry wyścig.”

Obok Rossiego w pierwszym rzędzie ustawią się Hiszpan – Sete Gibernau i drugi z jeźdźców Honda-Movistar – Marco Melandri. Czas Sete Gibernau to 1’28.182. Okrążenie Marco Melandriego było gorsze o ponad 0.1 sec – 1’28.295 sec.

Z drugiego rzędu do jutrzejszego wyścigu ruszą: Brazylijczyk Alex Barros, który wygrał wczoraj drugą sesje treningową, oraz dwaj amerykanie – Nicky Hayden i Colin Edwards. Czasy zawodników z drugiego rzędu to odpowiednio: 1’28.394 , 1’28.415 i 1’28.656.

Siódme miejsce w kwalifikacjach zajął Troy Bayliss, tuż przed Maxem Biaggim i Makoto Tamadą. Pierwszą dziesiątkę uzupełnił John Hopkins na swoim Suzuki, który rozpoczął czwarty rząd składający się wyłącznie z motocykli ścigających się na oponach Bridgestone. Uzupełnili go Loris Capirosi na Ducati i Shinya Nakano na Kawasaki.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,444 sek