Home / MotoGP / Valentino Rossi przewiduje zaciętą walkę o podium

Valentino Rossi przewiduje zaciętą walkę o podium

Trzeci czas niespodziewanie w kwalifikacjach do GP Ameryk uzyskał Valentino Rossi. Niespodziewanie, gdyż wcześniejsze “czasówki” w tym sezonie szły Włochowi z marnym skutkiem. Tym razem przydało się trochę szczęścia, bowiem Rossi kilka sekund przed flagą kończącą sesję zdołał rozpocząć ostatnie mierzone okrążenie.

Dla #46 ważne jest to, że w końcu mógł ocenić swój kwalifikacyjny potencjał. Kwalifikacje w Katarze nie odbyły się, a w Argentynie odbywały się w niecodziennych, nieobiektywnych warunkach. Teraz jednak, po uporaniu się z problemami z oponami, Rossi znowu był szybki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Ważne było znalezienie sie w pierwszym rzędzie, ponieważ to były pierwsze kwalifikacje w realnych warunkach. Dobrze było móc ocenić nasz potencjał w piętnastominutowej sesji. Czuję się dobrze na motocyklu, byliśmy w stanie się poprawić. Widziałem, że jeśli będę miał możliwość przejechania czystego okrążenia to pozycja jaką wywalczę będzie dobra, mimo że był duży tłok na torze i trudno było przyjąć jakąś strategię. Nie było na to czasu.” – powiedział The Doctor.

“Miałem więc szczęście, że jedno z okrążeń zakończyłem tuż przed flagą w szachownicę, dzięki temu miałem jeszcze jedno okrążenie, które było dobre. Istotne jest startowanie z pierwszego rzędu. Spróbuję pozostać blisko za Marquezem i Vinalesem, ale jednocześnie muszę patrzeć do tyłu, bowiem (Johann) Zarco i (Dani) Pedrosa mają bardzo dobre tempo – uważam więc, że walka o podium będzie bardzo zacięta.” – dodał #46.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
116 zapytań w 0,414 sek