Home / MotoGP / Valentino Rossi z mieszanymi uczuciami po pierwszym dniu testów

Valentino Rossi z mieszanymi uczuciami po pierwszym dniu testów

Valentino Rossi ukończył pierwszy dzień testów na torze Losail Circuit w Katarze na siódmym miejscu, z czasem 1.55.679s, przejeżdżając 48 okrążeń. Rossi ponownie musiał uznać wyższość swojemu nowemu partnerowi z zespołu – Maverickowi Vinalesowi, do którego stracił pół sekundy.

Pomimo mieszanych uczuć co do dzisiejszych testów, 9-krotny Mistrz Świata przyznał, że pojawiło się kilka pozytywów, min. poprawa przy wejściach w zakręty. Podczas drugiego dnia testów, Włoch wraz z zespołem, skupią się nad efektywnością i zużywaniem opon, których dziś nie mógł do końca wyczuć.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Dzisiaj pracowaliśmy nad wyczuciem motocykla, szczególnie przy wejściach w zakręty. Poprawiliśmy się, jednak nie jestem bardzo zadowolony. Nie pracujemy na sto procent, ponieważ nie mam wystarczającego wyczucia przy wejściu w zakręt, jednak dziś nie było tak źle i próbowaliśmy coś zupełnie nowego.”

„Mieliśmy także trochę kłopotów ze zużyciem przedniej opony, która jest delikatnie za miękka, więc musimy pracować nad rozkładem masy. Warunki tu, na torze w Katarze często się zmieniają, więc postaramy się kontynuować naszą pracę jutro i wykonać ją lepiej.” – zakończył Rossi

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: motogp.com

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 0,555 sek