Home / MotoGP / Valentino Rossi: Zaczynamy od zera

Valentino Rossi: Zaczynamy od zera

Valentino Rossi

Valentino Rossi przyznał, że w niedzielę zespoły i zawodnicy MotoGP będą musieli rozpocząć przygotowania do wyścigu niemal od zera. Po sobotnich kwalifikacjach Michelin ze względów bezpieczeństwa wycofał obie tylne mieszanki opon, zastępując je inną.

Włoch spodziewał się, że średnia mieszanka po wypadku Scotta Reddinga zostanie wycofana, ale nie oczekiwał, że Michelin pójdzie dalej i wykluczy również drugą, twardą. Jak potwierdzili Francuzi, ona również jest zbudowana w podobny sposób.

“Ta nowa alokacja opon zmienia mocno sytuację, ponieważ myślałem, że będą mogli pozostawić twardą oponę. Niestety, musimy ścigać się na ogumieniu, którego nigdy wcześniej nie próbowaliśmy.” – powiedział Rossi.

“Po tej decyzji zaczynamy od zera. Musimy mieć nadzieję, że rano w sesji rozgrzewkowej będziemy mogli zrozumieć sytuację, i że ta opona będzie bezpieczna. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku, więc zobaczymy, co stanie się jutro.”

Do standardowej 20-minutowej rozgrzewki zostanie doliczony półgodzinny trening, by zawodnicy mogli zaadaptować się do nietypowej sytuacji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Respektujemy decyzję Michelin i stowarzyszenia zespołów IRTA, które mają na celu zmaksymalizować bezpieczeństwo. To najważniejsze.” – dodał Massimo Meregalli, dyrektor zespołu Yamahy w MotoGP.

“Na szczęście będziemy mieć dodatkową półgodzinną sesję, gdzie damy z siebie wszystko, by przystosować motocykl do nowej opony. Nie mamy innego wyjścia.”

“Wiemy, że w porównaniu do poprzednio używanych, nowe opony będą zapewniały gorsze osiągi, ale to dotknie każdego zawodnika. Mamy nadzieję, że pogoda będzie nam sprzyjała.” – dodał Meregalli.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. No to się będzie działo. Nikt nic nie wie a do tego pogoda może być różna… A liczyłem na dobry wynik w lidze typerow;-) Sam jeżdżę na M “pilotach” i liczę ze się nie rozpadną;-)

  2. dlaczego michelin od razu nie udostępnił extra twardej opony tylko jak już cos się ze…a?? i później na ostatnią chwile :) przecież sami mówili ze będzie to ciezki week dla opon bo nie było testow tam itd. a przecież wiedza ze rok temu wygral rossi dzięki extra twardej oponie! Bridgestone od tylu lat był w motogp w 2014 miał tam wyścig i tylko extra twarda Bstona dala rade , wiec tak trudno było przewidzieć ze trzeba będzie w 2016 tez tej samej opony uzywac!

    • Dali opony, które miały dać najlepsze osiągi, ale które jednocześnie wytrzymałyby trudy wyścigu – nie mogą dać od razu najgorszych, ale najwytrzymalszych, bo nie o to w tym chodzi ;)

  3. No ok, ale co z zespołami, które nie mogą korzystać z najtwardszych mieszanek? Tak jak kiedyś Ducati??Coś się zmieniło?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 0,438 sek