Home / MotoGP / Valentino Rossi zmartwiony pozycją poza TOP10

Valentino Rossi zmartwiony pozycją poza TOP10

Jak na razie Valentino Rossi musi jeszcze powalczyć o bezpośrednie wejście do drugiej części sobotnich kwalifikacji w GP Austrii – po pierwszym dniu Włoch plasuje się poza TOP10. W pierwszym, suchym treningu The Doctor miał awarię motocykla. W drugiej na torze padał deszcz. Jeśli Rossi nie chce zaczynać kwalifikacji od Q1, w sobotnim FP3 musi się poprawić, a o to będzie ciężko: pogoda może być niekorzystna.

“Dla mnie największym problemem jest to, że na suchym nie znalazłem się w TOP10. Niestety, mieliśmy problem z pierwszym motocyklem i musiałem się zatrzymać. Potem wskoczyłem na drugi, ale drugi motocykl zawsze czymś się różni. Nie dałem rady znaleźć się w czołowej dziesiątce, i to może być jutro problemem, jeśli warunku nie pozwolą pojechać rano na 100%.” – powiedział włoski zawodnik po piątkowej części weekendu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

U Rossiego Yamaha zaprezentowała nowy deflektor przed tylnym kołem, który ma pomagać w rozpraszaniu wody pod motocyklem. Choć pomysł okazał się dobry, to nie na tyle, by Yamaha była szybka na mokrym torze.

“Na mokrej nawierzchni nie jestem zbyt szybki, choć deflektor zadziałał świetnie. Staraliśmy się w ten sposób rozproszyć wodę spod opony, bo zwłaszcza na tym torze mamy problemy z akwaplaningiem, również na prostej, przez co trudniej manewruje się motocyklem. Teraz musimy spróbować to zrozumieć i poprawić. Zobaczymy jak pójdzie jutro.” – dodał.

Źródło: motorsport.com
Fot. Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Jeśli warunki nie pozwolą pojechać na 100%? Czyli jak popada to na ile procent pojedzie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
182 zapytań w 0,922 sek