Home / MotoGP / Van den Goorbergh ponownie za Tamadę

Van den Goorbergh ponownie za Tamadę

Japoński zawodnik temu Konica Minolta – Makoto Tamada z powodu bólu nadgarstka wycofał się z treningów przed Alice Grand Prix Francji. Kontuzja, która męczy Tamadę od wyścigu w Portugalii miała już nie sprawiać mu problemów, lecz po dzisiejszychJapoński zawodnik temu Konica Minolta – Makoto Tamada z powodu bólu nadgarstka wycofał się z treningów przed Alice Grand Prix Francji.
Kontuzja, która męczy Tamadę od wyścigu w Portugalii miała już nie sprawiać mu problemów, lecz po dzisiejszych pierwszych jazdach na torze w Le Mans, Makoto stwierdził, iż nie da rady przejechać wyścigu i ponownie zostanie zastąpiony przez Holendra – Jurgena van den Goorbergha.
„Jestem bardzo przygnębiony, że nie wystartuje w wyścigu,” powiedział Tamada, który podczas porannej sesji treningowej przejechał tylko 7. okrążeń, tracąc do pierwszego Colina Edwardsa 8,5 sekundy. „Bardzo chciałbym pojechać, ale gdy ból jest tak silny to niewiele można zdziałać. Teraz skoncentruje się na rehabilitacji mojej prawej dłoni, żeby być w pełni gotowy na Mugello.”

Menadżer teamu, Luca Montiron powiedział: „Wiedzieliśmy, że po pierwszym treningu okaże się czy Makoto jest w pełni sprawny. Niestety, mógł przejechać tylko kilka okrążeń, a ręka nadal go bolała. Zdecydowaliśmy, że znów w miejsce Tamady wystąpi Van den Goorbergh. Szkoda, ale musimy się z tym pogodzić.”

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
113 zapytań w 0,450 sek