Home / MotoGP / Vermeulen ponownie w MotoGP?

Vermeulen ponownie w MotoGP?

Sporo wskazuje na to, że to właśnie Chris Vermeulen zajmie ostatnie wolne miejsce w stawce MotoGP na sezon 2013. Australijczyk jest bowiem łączony z posadą w ekipie IodaRacing Project.

Ostatnią oficjalną przygodą #7 z wyścigami motocyklowymi była ta w serii World Superbike, kiedy ścigał się w fabrycznym zespole Kawasaki w 2010 roku. Przez większą część ówczesnego sezonu Vermeulen leczył jednak serię kontuzji kolana, której to nabawił się podczas pierwszej rundy tamtego cyklu zmagań – na Phillip Island. Kolejny rok ponownie okazał się walką Chrisa z urazami, począwszy od pleców, aż do łokcia. Ponownie musiał on odpuścić sporo wyścigów.

W tym roku zaś 30’latek z Brisbane nie znalazł miejsca w żadnym zespole, co sprawiło, że musiał spędzić sezon z dala od wyścigów motocyklowych. Wyjątkiem był jego udział w Grand Prix Francji, gdzie w kategorii MotoGP w barwach ekipy NGM Mobile Forward Racing zastąpił on kontuzjowanego Colina Edwardsa. Na torze Le Mans, gdzie przecież odniósł on swoje jedyne zwycięstwo w klasie królewskiej, ostatecznie sięgnął on po siedemnaste miejsce.

Teraz zaś pojawiły się pogłoski, że #7 może powrócić do MotoGP w kolejnym sezonie, tym razem w barwach ekipy IodaRacing Project. I choć team ten jest zaniepokojony, iż nie będzie go finansowo stać na Chrisa, ten przyznał wprost, że jego żądania jeśli chodzi o pieniądze, wcale nie są duże. Dla niego nadrzędnym celem jest możliwość powrotu do ścigania, dostanie kolejnej szansy.

Wszystko wskazuje więc na to, że Australijczyk może zostać w kolejnym sezonie team-partnerem Danilo Petrucciego. Wraz z Włochem mieliby oni jeździć na motocyklach z ramą Sutera i jednostką napędową z BMW S1000RR. Tym samym włoski team jako jedyny używałby kombinacji Suter-BMW, gdyż zespół NGM Mobile Forward Racing (który jako jedyny korzystał z takiego połączenia w sezonie 2012), ma przesiąść się na FTR-Kawasaki.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarzy 6

 1. Ceasar Of rome

  ale po co ?
  juz był i kompletnie nic nie pokazał

 2. lepiej by Marco wrócił ale na CRT to i tak bez sensu

 3. Gdyby tak Honda poszła tropem Yamahy i udostępniła Suterowi swój silnik to mielibyśmy w 2014r. już na pewno 5-6 konstruktorów. Ale Honda wiadomo jaka jest…

 4. Jak dla mnie dobry pomysł z ściągnięciem Chrisa do MotoGP, pamiętam że w sezonie 2007 w MotoGP świetnie sobie radził (nie wiem co potem, bo nie miałem w 2008 roku Eurosportu :D)

  • cienki jest jak barszcz. Nic nie pokazał z WSBK, tu też polegnie w końcówce stawki. o ile znów sie nie połamie na pierwszym wyścigu.
   A co było 2007r???? jakie to ma znaczenie dziś??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 2,599 sek