Home / MotoGP / Vermeulen zdobywa pole position!

Vermeulen zdobywa pole position!

Bohaterem dzisiejszego dnia został bezapelacyjnie Chris Vermeulen (2:04.617), który zdobył zasłużone pole position. Dlaczego zasłużone? Od pierwszych minut sesji kwalifikacyjnej był niesamowicie szybki, poprawiając czasy o ponad sekundę na kolejnych okrążeniaBohaterem dzisiejszego dnia został bezapelacyjnie Chris Vermeulen (2:04.617), który zdobył zasłużone pole position. Dlaczego zasłużone? Od pierwszych minut sesji kwalifikacyjnej był niesamowicie szybki, poprawiając czasy o ponad sekundę na kolejnych okrążeniach. W pewnych momentach zbiżali się do niego Nicky Hayden i Loris Capirossi, ale Chris szybko odpowiadał jeszcze szybszym kółkiem.

Dzisiejsza pogoda niestety nie sprzyjała wykręcaniu na tyle szybkich czasów, aby można było myśleć o nowym rekordzie, ale prawdopodobnie deszcz pomógł Vermeulenowi dokonać tego niesamowitego wyczynu. Przypomnę, że to już drugi debiutant, który zdobywa pole position w tym roku!

Bardzo dobrze spisał się dziś Nicky Hayden (2:04.823), który być może zdobyłby pole position, gdyby nie błąd na hamowaniu podczas ostatniego okrążenia. Jego przewaga była w tym momencie dość duża (prawie 0,3sek), ale nie wiadomo czy wystarczyłaby, bowiem ostatni sektor zdecydowanie najlepiej opanował Vermeulen i każdy inny kierowca tracił tam sporo czasu.

Sete Gibernau (2:05.003) po dobrej jeździe ostatecznie zajął trzecie miejsce zamykając pierwszy rząd.

Tuż za nim uplasował się jego kolega z zespołu, Loris Capirossi (2:05.540), dla którego jest to nowy tor, ponieważ w zeszłym sezonie nie startował na tym obiekcie. Pomimo tego radzi sobie całkiem nieźle.

Nienajlepiej wypadł dziś Valentino Rossi (2:07.552), zajmując dopiero 11. pozycję. Na pewno pocieszający jest fakt, że w końcu udało mu się wyeliminować wibracje, które przeszkadzały mu na początku sezonu, ale niestety wczoraj zabrakło mu czasu na znalezienie odpowiednich „suchych” ustawień.

Znawców tematu nie dziwi chyba kiepski czas Dani’ego Pedrosy (2:10.956), ponad 6 sekund gorszy od czasu Vermeulena. Wiadomo bowiem, że młody Hiszpan słabo radzi sobie w deszczu, dlatego jeśli jutrzejszy wyścig będzie „mokry”, to Pedrosa będzie miał problem ze zdobyciem satysfakcjonującej liczby punktów.

Miejmy nadzieję, że jutro pogoda dopisze i o ostatecznych wynikach zadecydują w większym stopniu umiejętności, a nie szczęście.

Wyniki:

Trening wolny 3

Kwalifikacje

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,391 sek