Home / MotoGP / Vinales i Savadori kontynuowali testowanie

Vinales i Savadori kontynuowali testowanie

Maverick Vinales oraz Lorenzo Savadori nie poprzestali na trzydniowym shakedownie i we czwartek również wyjechali na tor Sepang, aby sprawdzać nowy motocykl. Aprilia jest jedynym producentem w stawce MotoGP, którego nie obowiązują limity testów.

Savadori jeździł zarówno na motocyklu z 2021, jak i z 2022 roku. Vinales tymczasem sprawdzał dwie specyfikacje na ten sezon. Aleix Espargaro postanowił wziąć wolne, aby zregenerować się przeed oficjalnymi testami przedsezonowymi w dniach 5-6 lutego.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Co ciekawe, Aleix Espargaro otrzymał ostrzeżenie od organizatorów shakedownu i testów na torze Sepang – Hiszpan bowiem złamał przepisy dotyczące „bańki” sanitarnej: zawodnicy, jak i cały personel mogą poruszać się jedynie między torem a hotelem, tymczasem zawodnik Aprilii udał się na przejażdżkę na rowerze 20km od obiektu. Po fakcie przeprosił, wyjaśniając iż myślał że przepisy te dotyczą tylko dni kiedy odbywają się testy.

Dyrektor techniczny Aprilii – Romano Albesiano – pochwalił się, że RS-GP na 2022 rok to właściwie zupełnie nowy motocykl. Zmianie uległo niemal wszystko: wloty powietrza, skrzydła, owiewka, podwozie, układ wydechowy i w końcu silnik.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,368 sek