Home / MotoGP / Vinales: Komunikacja z Suzuki była inna niż z Yamahą

Vinales: Komunikacja z Suzuki była inna niż z Yamahą

Maverick Vinales powiedział w wywiadzie z motorsport.com, że zupełnie inaczej wyglądała jego współpraca z zespołem Suzuki, niż obecnie z Yamahą. W ekipie Suzuki Hiszpan był zdecydowanym numerem #1, mając na koncie zwycięstwo i miejsca na podium. W Yamasze musi startować wraz z Valentino Rossim, który ma duży posłuch u szefostwa. W obliczu obecnych kłopotów zespołu, Yamaha nie zawsze podąża za instrukcjami młodego zawodnika.

“Komunikacja w Suzuki wyglądała zupełnie inaczej niż ta wewnątrz Yamahy. Ale to dlatego, że Suzuki pracowało dla mnie. Coś im przekazywałem i robili dokładnie to, o co prosiłem, ostatecznie zbudowali motocykl pode mnie. W Yamasze jest trudno, bo jest dwóch mocnych zawodników, którzy mogą walczyć o mistrzostwo, więc mają dwie różne opinie.” – powiedział Maverick Vinales.

Kliknij, aby pominąć reklamy

#25 miał ogromną nadzieję, że forma Yamahy poszła w górę po udanym GP Tajlandii, gdzie Vinales stanął na podium. W Japonii jednak wróciły stare demony i motocykl odstawał od konkurencji, a Vinales ledwie zmieścił się w TOP10, głównie dzięki problemom i upadkom rywali.

“Nie wiem, co zrobią, nie wiem, w którą stronę podążą. Staram się wiele rozmawiać, ponieważ moim celem jest podnieść ich poziom do mojego.” – dodał zawodnik japońskiego zespołu.

Fot. Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy
Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

  1. Przecież po pierwszych treningach mówił że dokonują dobrych zmian a motocykl pracuje świetnie. :P

  2. Szkoda mi Vinalesa bo to dobry zawodnik a motocykl nie jest na jego poziomie :/

  3. Szkoda bo moim zdaniem po przejsciu do Yamy sie wypalił,oby sie pozbierał :D

  4. Ktoś bardzo pomógł w wypaleniu młodego. Krasnoludki.

  5. Suzuki pracowało dla mnie. Coś im przekazywałem i robili dokładnie to, o co prosiłem, ostatecznie zbudowali motocykl pode mnie.

    Ta wypowiedź wyjaśnia spadek formy Aleix Espargaró gdy jeździli razem

  6. Oooo yamaha naprawiona, jakoś czasy kręci. O lol a a co powie Rossi tym razem ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 0,532 sek