Home / MotoGP / Vinales liczy na koleje zwycięstwo w tym roku

Vinales liczy na koleje zwycięstwo w tym roku

Maverick Vinales podczas ostatniej rundy MotoGP w Australii zaskoczył znakomitym tempem. Hiszpanowi udało się wygrać po raz pierwszy w tym roku. Nie ukrywał wzruszenia i tego, jak wiele kosztowały go ciągłe porażki i oczekiwanie na poprawę sytuacji. #25 dał radę przezwyciężyć kłopoty i teraz ma nadzieję, że podobnie będzie w ten weekend.

Zawodnicy MotoGP udali się już do Malezji, gdzie w niedzielę odbędzie się wyścig na torze Sepang. Maverick Vinales, który wraz z Valentino Rossim broni barw ekipy fabrycznej Yamahy, chciałby jeszcze w tym roku stanąć na najwyższym stopniu podium.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Po zwycięstwie w Australii powiem szczerze, że jestem bardzo szczęśliwy. Zespół pracował bardzo ciężko, by wyjść z kryzysu, przez który przechodziliśmy. Czuję się komfortowo i odzyskałem swoją pewność siebie. Ale musimy już myśleć o następnym wyścigu na Sepang. Jesteśmy mocno umotywowani. To tor z zupełnie innymi warunkami klimatycznymi niż to, z czym spotkaliśmy się na Phillip Island i w Japonii – ale zawsze jest gorąco, i to sprawia, że będziemy mieli bardzo wymagający fizycznie wyścig.” – powiedział Hiszpan przed kolejną rundą MotoGP.

“Pomyślałem, że zrobiliśmy ważny krok na Phillip Island i teraz czuję się na M1 naprawdę dobrze. Jesteśmy na właściwej ścieżce i jeśli będziemy kontynowali jak teraz, mam nadzieję, że będziemy mogli zakończyć sezon z większą liczbą zwycięstw.” – dodał fabryczny jeździeć zespołu Movistar Yamaha.

Źródło: Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,586 sek