Home / MotoGP / Vinales liczy na więcej dzikich kart dla Lorenzo

Vinales liczy na więcej dzikich kart dla Lorenzo

Maverick Vinales przyznał, że dzika karta dla Jorge Lorenzo na GP Katalonii będzie bardzo istotna dla Yamahy, pod kątem właściwego przetestowania nowych części. Hiszpan ma jednocześnie nadzieję, że jego bardziej doświadczony kolega z zespołu otrzyma więcej niż tylko tę jedną szansę powrotu na tor w tym sezonie.

„Myślę, że to ważne dla  Yamahy, ponieważ mogą więcej rzeczy sprawdzić w trakcie jednego weekendu wyścigowego. Czasem, gdy testujemy jakieś rozwiązania, to popełniamy błędy, ponieważ w poniedziałek na torze jest większa przyczepność z powodu gumy, która została na nim od wyścigu. Więc czasy okrążeń mogą być bardzo dobre, ale przy fantastycznej przyczepności. Trudno wtedy testować coś nowego.” – powiedział Maverick Vinales.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Myślę, że Jorge jest bardzo ważny dla Yamahy – nie tylko jeśli chodzi o Montmelo – i mogą dać mu więcej dzikich kart. Byłoby to bardzo dobre, ponieważ mogą testować nowe części – i naprawdę przekonywać się, czy działają w trakcie weekendu wyścigowego.” – dodał.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Gorzej jak pan tester przyjedzie przed panem, panie Winiales.

  2. Nie będzie przed vinalesem . Nie ma kiedy się wjezdzic a na testach okupował ostatnie pozycje

  3. Ja to nawet życzę Lorenzo aby był konkurencyjny, choć szczerze wątpię…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 0,508 sek