Home / MotoGP / Vinales najlepszy na testach, ale “wciąż potrzebujemy większej mocy”

Vinales najlepszy na testach, ale “wciąż potrzebujemy większej mocy”

Maverick Vinales na dwudniowych testach w Walencji uzyskał najlepszy czas, jednak Hiszpan nie ukrywał, że korzystał z jazdy za innymi zawodnikami na prostych. #12 mimo najlepszego wyniku chciałby, aby Yamaha poprawiła silnik, by miał on większą moc i pozwalał na uzyskiwanie wyższych prędkości maksymalnych.

“Z pewnością potrzeba nam nieco więcej mocy. Mamy jej trochę więcej niż wcześniej, ale to za mało. Nasi rywale wciąż są daleko z przodu, więc musimy dalej pracować nad tą kwestą i postarać się, by nie tracić tyle do innych. Różnica wynosi 8km/h. Starałem się wielokrotnie korzystać ze strumienia aerodynamicznego aby zrozumieć, czy sytuacja się poprawiła czy nie. W strumieniu czułem się o wiele lepiej, bo silnik pozwalał na dalsze przyspieszanie, nie tak jak w zeszłym roku, więc jestem całkiem zadowolony.” – powiedział Maverick Vinales na koniec “wygranych” testów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zapytany o charakterystykę nowego silnika, odpowiedział: “Jeśli mam być szczery, to jest bardzo podobna. Na niższych obrotach jest zbliżona, co jest bardzo pozytywne, ponieważ w tym roku była bardzo dobra, mieliśmy świetną trakcję. Więc to bardzo pozytywne, ale wciąż potrzeba nam nieco więcej “góry”.”

Teraz przed Yamahą testy na innym hiszpańskim torze. “Układ Jerez jest zupełnie inny, jest więcej zakrętów, więc zobaczymy jak mocni będziemy. Na testach w Malezji chcemy mieć możliwość porównania gotowego, nowego motocykla i dalej z nim jeździć, aby zrozumieć, jak nim jeździć. Z większą mocą silnika, ustawienia muszą się nieco zmienić. Moim zdaniem byłoby trochę lepiej, gdyby moc nieco wzrosła.”

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

 1. Ciekawe co Rossi o tym sądzi?

  • Z tego co czytalem to o silniku mówił że nadal brakuje mocy i wiele sie nie zmieniło.

  • Z tego zaś co można przeczytać z jego wypowiedzi to jest zadowolony ze zmian i uważa że nowa konstrukcja jest lepsza. Testował cały czas tempo wyścigowe i oznajmił że jest bardzo dobrze, cokolwiek to oznacza, bo w czasach to nie błyszczał, także tych wyścigowych. Podkreślił też że rzeczywiście nowy silnik ma wyższą prędkość max, o co przecież najwięcej było jęków i płaczów.

 2. Do testów wersji nowego motocykla na sezon 2020 daleko.WE Valencii był testowany stary motocykl o czym świadczy tegoroczne malowanie Yamahy.Jak testuje się nowy motocykl to jest czarny lub biały.

  • No niby tak ale widać trochę różnice (szczególnie w przodzie moto które przypomina trochę Ducati

  • Przecież pisali wyraźnie że Vinales i Rossi mają nowe silniki, reszta yamah testuje nowe podzespoły.
   Patrząc po prędkościach max to trochę ją podnieśli, bo obaj mieli już maxy na 320kmh.
   Nie wiem co zmieniono dla Quartararo – ale chłopak wykręcił bardzo dużo okrążeń na świetnych czasach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 0,468 sek