Home / MotoGP / Vinales nie może doczekać się startu sezonu

Vinales nie może doczekać się startu sezonu

Maverick Vinales brylował na przedsezonowych testach w Katarze. Hiszpan nie tylko uzyskiwał doskonałe czasy pojedynczych okrążeń, ale co może nawet ważniejsze, był bardzo szybki również na dystansie wyścigu. Nic więc dziwnego, że przed pierwszą rundą zawodnik Yamahy stawiany jest w gronie faworytów. A co o zbliżającej się rundzie na Losail mówi sam zainteresowany?

“Dzisiaj był dla nas naprawdę dobry dzień, ponieważ pracowaliśmy na mocno zużytych oponach, zwłaszcza w momencie, gdy warunki na torze były trudne. Staraliśmy się przyzwyczajać do takich nienajlepszych warunków. Starałem się dawać z siebie wszystko na używanym ogumieniu, ponieważ czasem w wyścigu musisz sobie radzić z takimi gorszymi odczuciami. Próbowałem więc zrozumieć, co muszę zrobić, gdy tor nie będzie najlepszy.” – powiedział po zakończeniu ostatniego dnia testów Vinales.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jestem bardzo zadowolony, ponieważ zespół świetnie pracował. Po sześciu dniach testowania czuję się dobrze na motocyklu. Jest on tam, gdzie powinien być. Teraz musimy kontynuować pracę, ponieważ mimo, że progres jest dobry, to jeszcze niewystarczający.” – dodał jednak z ostrożnością #12.

“Szczerze powiem, że cieszyły mnie te ostatnie 3 dni, spędzone na motocyklu. To będzie dla nas długi tydzień, więc nie mogę się już doczekać kolejnego piątku, a zwłaszcza niedzieli, gdy ustawimy się na starcie.” – dodał. Vinales nie przejechał w Katarze pełnego dystansu wyścigu, zatem trudno porównywać jego wszystkie czasy z tymi, którzy takie przejazdy wyścigowe wykonali.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Vinales stanie na podium GP Kataru?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. No nic dziwnego bo według wyników z testów jest jednym z głównych faworytów zarówno jeśli chodzi o wyścig jak i klasyfikacje końcową

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,420 sek