Home / MotoGP / Viñales: W deszczu jesteśmy jeszcze gorsi niż wcześniej

Viñales: W deszczu jesteśmy jeszcze gorsi niż wcześniej

Już kilka tygodni temu Maverick Viñales wręcz wzywał Yamahę do tego, by poprawiła motocykl, zwłaszcza jeśli chodzi o osiągi na mokrej nawierzchni. Po piątkowych sesjach przed GP Japonii Hiszpan nie krył swojego rozczarowania: zdaniem #25 motocykl M1 nie tylko nie został rozwinięty, a jeszcze bardziej niż wcześniej uwydatniły się jego niedostatki.

Viñales w pierwszym treningu w Japonii uzyskał dziewiąty czas. Po południu był natomiast 11. “To prawda, że w deszczu się nie poprawiliśmy. W rzeczywistości, przez cały rok stajemy się coraz gorsi. W Assen motocykl w deszczu nie był taki zły. Mamy problem z tyłem motocykla, nie mamy trakcji, gdy otwieramy przepustnicę. Moje wyniki są bardzo zbliżone do Valentino (Rossiego), więc problemy też są bardzo podobne.” – skomentował zawodnik Yamahy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Z motocyklem próbowaliśmy wielu różnych rzeczy, ale wciąż mamy problemy i nie rozumiemy, dlaczego. W zeszłym roku w deszczu byłem bardzo konkurencyjny, dobrze czułem się na motocyklu, ale w tym roku mam kłopoty. To coś dziwnego. Staramy się coś zmieniać, ale ostatecznie, wciąż jesteśmy dość daleko za najlepszymi. Ciężko jeździ się motocyklem, problem generalnie jest podobny do tego z suchego toru – nie ma przyczepności tyłu.” – powiedział Maverick Viñales po piątkowych przejazdach na torze Motegi.

Trudno jest dziwić się frustracji młodego zawodnika Yamahy, ponieważ Maverickowi Viñalesowi stopniowo “odjeżdża” Marc Marquez  i tym samym szansa na pierwszy w karierze tytuł mistrza świata. Hiszpan wygrał dwa pierwsze wyścigi od razu po dołączeniu do Yamahy, tymczasem w ostatnich grand prix nie zanosi się, by takie wyniki dawało się jeszcze w tym roku uzyskiwać.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Jego problemy są zliżone do Rossiego Co on porównuje ? ? ?
    Nie wziął pod uwagę że VR jest kontuzjowany W deszczu Vinales nigdy sobie nie radził

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,449 sek