Home / MotoGP / Vinales: Weekend zaczął się perfekcyjnie, a zakończył bez punktów

Vinales: Weekend zaczął się perfekcyjnie, a zakończył bez punktów

Maverick Vinales w GP Francji znowu nie zdobył ani jednego punktu. Po rozczarowujących kwalifikacjach, Hiszpan jechał w połowie stawki, z nadzieją na odrabianie strat jak zwykle pod koniec wyścigu, tyle tylko, że został zdjęty z toru przed Francesco Bagnaię.

„Szczerze mówiąc, nic nie mogłem zrobić. W tamtym momencie starałem się wyprzedzić Aleixa (Espargaro). Myślę, że to ważne dla nas, aby zrozumieć nasze błędy w weekend, co odbiło się głównie na sobotniej strategii na kwalifikacje. Kiedy zaczynać wyścig z 11. pola, jesteś mocno narażony na incydenty wyścigowe. Musimy więc zrozumieć, gdzie możemy się poprawić.” – powiedział Maverick Vinales po wyścigu na Le Mans.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Zaczęło się tak, jakby to był perfekcyjny weekend, a zakończyło z zerem punktów, więc trzeba z tego wyciągnąć wniosku. Jestem pewien, że mogłem w wyścigu odrobić wiele pozycji, ponieważ łapałem rytm, nawet podium nie było zbyt daleko, tylko dwie sekundy.” – dodał Hiszpan.

„Myślę, że miałbym możliwości aby naciskać i zmniejszać straty, ale kiedy startujesz z tyłu, to zawsze jest ciężko. Musimy przykładać większą wagę do kwalifikacji, ponieważ to istotne, by ruszać z pierwszego bądź drugiego rzędu i nie popełniać takich samych błędów w kolejnych wyścigach.” – zakończył zawodnik Yamahy.

Źródło: Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Vinales wygra jakiś wyścig w 2019 roku?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Pechowy zawodnik tego sezonu,zgubiona forma i pech

  2. Podziwiam jego psychikę. Nie łatwo tak ciągle rozczarowywać i z czystą głową rozpoczynać kolejny weekend. Jego wyścigi to mieszanka pecha i braku temperamentu. Nie ma charyzmy…

  3. Vinales to zawodnik podobny do Lorenzo. Bardzo szybcy na pojedynczych kółkach i w sytuacji kiedy na torze nie muszą bezpośrednio walczyć o pozycje tylko mogą się skupić na robieniu idealnego okrążenia. Jeszcze w pojedynkach 1 na 1 dają sobie jakoś radę. Jazda w tłumie dekoncentruje ich i demotywuje. Dopóki nie poprawią znacząco kwalifikacji i w każdym z wyścigów nie będą startować z pierwszego rzędu to wyniki będą ciągle takie same, czyli mizerne. Tak to widzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 1,368 sek