Home / MotoGP / Vinales: Z każdym wyścigiem mamy coraz mniej mocy

Vinales: Z każdym wyścigiem mamy coraz mniej mocy

Maverick Vinales po ostatniej rundzie MotoGP w Niemczech narzekał na niedostatki mocy w motocyklu Yamahy. Hiszpan znów nie był w stanie powalczyć o czołowe pozycje i po jego dawnym prowadzeniu w mistrzostwach nie ma już śladu. Zawodnik Movistar Yamahy traci pięć punktów do Marka Marqueza z Hondy.

Yamaha ma od początku roku znaczne kłopoty. “W jakiś sposób w ostatnich wyścigach, w których mieliśmy problemy, zmodyfikowaliśmy ustawienia elektroniki i straciliśmy część mocy. W każdym wyścigu mamy mniej i mniej mocy. Wygląda to tak, jakbyśmy potrzebowali większej mocy, dostarczanej poprzez elektronikę. W niektórych wyścigach byliśmy naprawdę zagubieni. Musimy trzymać tę samą linię od początku, taką samą elektronikę. Ale poprzez kolejne wyścigi mocno to zmieniliśmy.” – powiedział Vinales.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Sądzę, że także w niedzielę nie mieliśmy w 100 procentach odpowiedniej elektroniki, również na mokrym torze. Musimy więc pracować, by powróciła ta pewność siebie, jaką mieliśmy na początku sezonu.” – dodał.

Hiszpanowi nie do końca odpowiada nowa rama, ale nie mógł sam podjąć o pozostaniu przy wcześniejszej. Na nowej ramie dobrze czuje się natomiast Valentino Rossi. “To nie jest decyzja, jaką mógłbym podjąć samodzielnie. To wspólna decyzja. Jesteśmy zespołem i musimy próbować podążać w tym samym kierunku. W tej chwili czuję się dobrze, ale powtarzam: lepiej czułem się na maszynie, jaką miałem na początku sezonu.” – zakończył Hiszpan.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

 1. Nie brzmi to optymistycznie, a przed sezonem część świata MotoGP chciała już podarować Vinalesowi mistrzowską koronę. Z każdym wyścigiem utwierdzam się w przekonaniu, że Yamaha pogubiła się z rozwojem motocykla chcąc go zrobić raz pod Vinalesa, raz pod Rossiego i w tym roku mistrzostwa nie zdobędą. A nawet jeśli to tylko wykorzystując błędy innych i zbierając punkt do punktu.

 2. Idac tym tropem pod koniec sezonu Viniales bedzie dopychal Yamahe na mete :)

 3. Wzrost i atletyczność gra rolę, nihil novi

  crash.net
  Is Maverick’s style similar to Rossi?

  Wilco Zeelenberg:
  No, he also rides different to Vale. He is strong, so he uses a lot of body force to change the bike direction. But in a different way to Vale. Vale is tall and thin. So the body sizes are different. They complain about different things about the bike, because of the riding style basically.

  Maverick is strong and very fit. Even in the last five laps he always has energy. I see that also during the whole weekend in general, he always wakes up early. He just has a lot of energy. Not only because of training, but also maybe his DNA.
  Read more at http://www.crash.net/motogp/news/269077/1/exclusive-wilco-zeelenberg-yamaha-interview.html#Y6FCBtpm20wbE6lX.99

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 0,496 sek