Home / MotoGP / Vinales zadowolony z postępu, Rossi woli poczekać

Vinales zadowolony z postępu, Rossi woli poczekać

Zdaniem Mavericka Vinalesa potwierdziły się pozytywne odczucia z poprzedniego wyścigu, gdy Hiszpan po raz pierwszy od dawna stanął na podium. W FP1 przed GP Japonii Vinales uzyskał piąty czas, tracąc do najszybszego na torze Motegi Andrei Dovizioso niespełna 0.3s. W drugiej sesji padało, więc nie udało się wykorzystać tego czasu na dalsze testy. Valentino Rossi nie podziela więc póki co zdania młodszego kolegi.

“Potwierdziliśmy odczucia z Tajlandii, ponieważ czułem się o wiele lepiej. Kiedy tylko zaadaptowałem się do toru, to wszystko szło świetnie. Jestem bardzo zadowolony z kroku naprzód, jaki zrobiliśmy w Tajlandii i musimy to kontynuować. Krok naprzód w Tajlandii nie był wynikiem wyłącznie innych opon. Największa zmiana polegała na innym rozłożeniu masy. Ważne było sprawdzanie tego, choćby w deszczu. Chciałem pokonywać kolejne okrążenia, pracując nad moimi odczuciami.” – mówił po treningach w piątek Maverick Vinales.

Valentino Rossi był jednak bardziej ostrożny, komentując, że ze względu na mokrą sesję FP2 Yamah nie ma “jasnego obrazu swoich osiągów.” Włoch dodał: “Będę zadowolony jeśli ma rację. Podoba mi się optymizm Mavericka. Ale musimy poczekać. FP2 było ważną sesją, ale nie odbyła się na suchym torze, trudno więc zrozumieć wyniki. Poczekamy do jutra i wtedy zobaczymy, czy będziemy mocni.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rossi został również zapytany, czy jego zdaniem Vinales nie wyciąga pochopnych wniosków po zaledwie jednej udanej lub nieudanej sesji. “Moim zdaniem może tak być dlatego, że ma inny charakter, jest również bardzo młody. Z moich doświadczeń wynika, że wiele rzeczy może się zmienić w trakcie jednego weekendu, z soboty na niedzielę. Lepiej jest pozostać skoncentrowanym, ale każdy podchodzi do tego na swój sposób.”

Rossi przyznał też, że Yamaha miała w popołudniowej sesji sprawdzić inne ustawienia, jednak nie dało się tego zrobić na mokrej nawierzchni. “Staraliśmy się przetestować inne ustawienia, aby zobaczyć, czy da się lepiej oszczędzać opony w trakcie weekendu. Na pewno mają opony deszczowe odczucia były inne.” – powiedział Włoch. Yamaha tak czy inaczej sprawdziła te ustawienia, jednak zdaniem Rossiego, konieczne będzie ich potwierdzenie. “Odczucia były niezłe, ale musimy poczekać na suchy tor.”

Źródło: motorsport.com
Fot. Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 0,948 sek