Home / MotoGP / W piątek ceremonia wycofania numeru #69 z MotoGP

W piątek ceremonia wycofania numeru #69 z MotoGP

W najbliższy weekend na torze Austin odbędzie się kilka uroczystości, poświęconych pamięci tragicznie zmarłego mistrza świata MotoGP z 2006 roku, Nicky’ego Haydena. Jak już wspominaliśmy, przed GP Ameryk dojdzie do oficjalnego wycofania z użycia numeru, z jakim jeździł Hayden – #69.

W piątek dokona się z to z udziałem prezydenta FIM Jorge Viegasa, szefa Dorny Carmelo Ezpelety, obecni będą również członkowie rodziny Haydena oraz jego przyjaciele.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Później, w ten sam dzień, do rodziny, przyjaciół i stewardów na torze dołączy cały padok MotoGP. Na trawiastym wzniesieniu za zakrętem #18, który od ubiegłego roku nosi nazwę “Hayden Hill”, wystawiona będzie mistrzowska Honda, którą startował były mistrz świata. Rodzina zawodnika będzie również obecna na polach startowych, przed rozpoczęciem wyścigu.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Czy na uroczystości zaproszony został również “sprawca” tragicznego wypadku? Czy może zmaga się z kolejną rozprawą sadową wytoczoną przez rodzinę -bo przecież jechał 5km za szybko i nie przewidział ze rowerzysta po prostu wjedzie mu pod maskę z podporządkowanej.
    Nie mam nic do Haydena, ale to wszystko takie… amerykańskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
169 zapytań w 0,533 sek