Home / Moto2 / Moto3 / Weekend z GP Kataru rozpocznie się w piątek

Weekend z GP Kataru rozpocznie się w piątek

Przyszłoroczne otwarcie sezonu MotoGP odbędzie się w innym niż do tej pory harmonogramie. Tak jak wszystkie inne wyścigi w kalendarzu, GP Kataru rozpocznie się w piątek. Zmieni się także godzina rozpoczęcia wszystkich wyścigów – jedynie MotoGP pojedzie przy sztucznym świetle, po zapadnięciu zmroku.

Do tej pory GP Kataru rozpoczynano w czwartek i zawodnicy odbywali treningi aż do soboty, kiedy to od kwalifikacji harmonogram był już typowy. Teraz jednak zmieniono go tak, że dopiero w piątek odbędą się dwie sesje treningowe.

Samo GP Kataru w niedzielę odbędzie się dwie godziny wcześniej niż do tej pory. Wszystko po to, by zminimalizować szanse na powtórzenie się tegorocznego scenariusza: po opadach deszczu tor Losail był mokry i zawodom groziło odwołanie z powodu zbyt późnej godziny. Dwie dodatkowe godziny będą więc umożliwiały organizatorom ewentualne opóźnienie zawodów. Ma to jednak swoje skutki – wyścigi w klasach Moto3 i Moto2 odbędą się jeszcze przed zmrokiem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Super, super, super! Ten tor jest świetny i za dnia, i nocą, że aż szkoda, że nie ma jednego GP nocą, a drugiego za dnia w kalendarzu. Dodatkowo widząc, jak ten tor wygląda przy zachodzie słońca podczas jakiejś rundy Endurance, myślę, że będziemy pod wrażeniem :) Oby tylko było słonecznie, a nie pochmurno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,411 sek